جستجو
 
 
 
 
 بخش‌هاي ارتباطي اردو و اردوگاه کوچک کردن
 كتاب اردو و اردوگاه کوچک کردن
اصول مدیریت در اردوها، تیم‌ها و کاروان‌های ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 49)
تاريخ : 22/9/1398
اردوی خانوادگی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 48)
تاريخ : 22/8/1398
اردوهای علمی - تفریحی دانش‌اموزان (با معرفی جاذبه‌های جهانگردی مازندران) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 47)
تاريخ : 22/7/1398
اصول سرپرستی و مدیریت اردوها، کاروان‌ها و مسابقه‌های ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 46)
تاريخ : 22/6/1398
احکام اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 45)
تاريخ : 23/5/1398
کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی در مدرسه و اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 44)
تاريخ : 15/2/1398
اردوها و مسابقات ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 43)
تاريخ : 15/1/1398
اردوهای تربیتی (اصول و روش‌های علمی) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 42)
تاريخ : 22/12/1397
اردو - ارتقای مهارت‌های اجتماعی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 41)
تاريخ : 15/11/1397
مجموعه احادیث کار فرهنگی - شماره‌ی 13 - اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 40)
تاريخ : 14/10/1397
آرشيو     
 كاربران آنلاين کوچک کردن
افراد آنلاين افراد آنلاين:
بازدیدکنندگان بازدیدکنندگان: 15
اعضا اعضا: 1
کل کل: 16

 یادگیری غیرشناختی و اردو و اردوگاه (فواید اردو و اردوگاه شماره ی 14) کوچک کردن
یادگیری غیرشناختی و اردو و اردوگاه (فواید اردو و اردوگاه شماره ی 14)فوايد اردو و اردوگاه
رهبران آموزش و اقتصاد مدعی هستند دانش و مهارت دانشگاهی به‌تنهایی دانشجویان را قادر نمی‌کند که به‌شکل موفقیت‌امیزی دنیای در حال تغییر را برنامه‌ریزی و هدایت کنند.

یادگیری غیرشناختی
و اردو و اردوگاه 
 مترجم:
محمد ابراهيم عليمرداني
 منبع:
اين مطلب ترجمه‌اي است از:
Ozier, Lance; “Noncognitive Learning and Camp”; American Camp Association.

 
 
خلاصه‌‌ي مطالب
 رهبران آموزش و اقتصاد مدعی هستند دانش و مهارت دانشگاهی به‌تنهایی دانشجویان را قادر نمی‌کند که به‌شکل موفقیت‌امیزی دنیای در حال تغییر را برنامه‌ریزی و هدایت کنند.
 فعالیت‌های سرگرم‌کننده و شادی‌افرین تأثیرگذاری که در کودکان، نوجوانان و جوانان در اردو و اردوگاه ایجاد انگیزه می‌کند نه‌تنها ایجادکننده‌ی مهارت‌هایی بااهمیت است و با اتلاف در یادگیری تابستانی (Summer Learning Loss) کم‌تری همراه خواهد بود بلکه برنامه‌های هدفمند اردویی و اردوگاهی هم‌چنین موجب رشد عوامل غیرشناختی خواهد شد.
 پژوهش‌ها مهارت‌های غیرشناختی را به‌عنوان رفتارها (Behaviors)، نگرش‌ها (Attitudes) و راهبردهایی (Strategies) مشخص کرده است که برای موفقیت در مدرسه و زندگی آینده اهمیت بالایی دارد و به دانش‌اموزان اجازه می‌دهد به‌شکل موفقیت‌امیزی محیط‌های جدید را مدیریت کنند و با خواسته‌های دانشگاهی و اجتماعی جدید مواجه شوند.
 بهترین روش برای رشد مهارت‌های غیرشناختی آن است که تا حد ممکن و در سنین تا حد ممکن پایین‌تر به تمرین این مهارت‌ها بپردازیم.
مهارت‌های غیرشناختی از قدرت کاملاً ذهنی (Sheer Brain Power) از اهمیت بیش‌تری برای کسب موفقیت برخوردار است.
 یادگیری مفهومی پیچیده است که که توسط گستره‌ای از عوامل ذاتی مرتبط با کودکان، نوجوانان و جوانان و در محیط‌های بیرونی (External Environments) در محل‌هایی نظیر اردو و اردوگاه و مدرسه شکل می‌گیرد.
 اردوها و اردوگاه‌های تابستانی به‌شکل فزاینده‌ی مکان‌هایی برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شناخته شده‌اند که چنین رفتارها، مهارت‌ها، نگرش‌ها و راهبردهای غیرشناختی را می‌آموزند؛ آن‌هم به‌گونه‌ای که راه‌هایی را بتوانند متصور شوند که ممکن است در یک محیط کار قرن بیست و یکمی همواره در حال تغییر و به‌طور فزاینده برخوردار از نظر جمعی و متنوع (Increasingly Diverse Democracy) و دارای انگیزه‌ی تمام و کمال وجود داشته باشد.
 اردوها و اردوگاه‌های تابستانی که به‌خوبی مستقر شده باشند عنصری بااهمیت در طیف آموزشی (Educational Spectrum) مورد لزوم برای موفقیت در این قرن به‌حساب می‌آیند و علاوه بر آن، فراهم آورنده‌ی آموزش‌های تکمیلی (Supplementary Education) مورد لزوم برای موفقیت‌های سطح بالای دانشگاهی در مدرسه و زندگی محسوب می‌شوند.
 اردوها و اردوگاه‌ها به‌مدتی طولانی سرزمینی برای یادگیری بوده‌اند که فعالیت‌های تابستانی سرگرم‌کننده‌ای را ارائه می‌کنند که راهبردها، نگرش‌ها و رفتارهای بااهمیتی را برای کودکان، نوجوانان و جوانانی گسترش می‌دهند که برای موفقیت در مدرسه و زندگی‌شان بدان نیاز دارند.
 در اردوها و اردوگاه‌ها و هم‌چنین شرکت‌کنندگان در اردوها و اردوگاه‌ها اغلب فعالیت‌های ویژه‌ای مشاهده می‌شود که موجب پرورش روحیه‌های رهبری، کار تیمی، دوست‌یابی، مسؤولیت‌پذیری، استقلال و انگیزش می‌شود.
 کمک کردن به کودکان، نوجوانان و جوانانی که به رشد هوش احساسی و اجتماعی‌شان و مهارت‌های میان‌فردی‌شان (Interpersonal) اقدام می‌کنند شامل اصلاح (Refining) و تقویت (Strengthening) توانایی‌های تفکر انتقادی (Critical Thinking) و حل‌مسأله (Problem- Solving) در آنان است. این امر هر روز در بسیاری از اردوها و اردوگاه‌های معتبر جهان اتفاق می‌افتد. همین امر در پرورش روحیه‌ی خلاقیت (Creativity)، رشد مهارت‌های ارتباطی (Communication Skills)، ایجاد تاب‌اوری (Resilience) و رشد روحیه‌ی جرأت، شجاعت و مصمم بودن (Grit) روی می‌دهد.


 


 
مقدمه
چه‌چیزی در ذهن یک کودک، نوجوان و جوان خطور می‌کند که موجب می‌شود عضوی موفق و مشارکت‌‌کننده در یک جامعه باشد؟

پژوهش‌ها بیانگر آن است که پاسخ به این سؤال، بسیار مهم است و ایجادکننده‌ی فضایی بزرگ‌تر از دانش محتوایی و دانش دانشگاهی است که در مدارس و دانشگاه‌ها آموزش داده می‌شود و بسیاری از نتایج را شامل می‌شود که عموماً با تجربه‌های اردویی و اردوگاهی همراه است و رشددهنده‌ی آن‌چیزی است که اقتصاددانان عوامل غیرشناختی (Noncognitive Factors) می‌نامند و پیش‌بینی‌کننده‌ی موفقیت در زندگی به‌حساب می‌آید.

رهبران آموزش و اقتصاد مدعی هستند دانش و مهارت دانشگاهی به‌تنهایی دانشجویان را قادر نمی‌کند که به‌شکل موفقیت‌امیزی دنیای در حال تغییر را برنامه‌ریزی و هدایت کنند؛ بنابراین فعالیت‌های سرگرم‌کننده و شادی‌افرین و تأثیرگذاری که در اردو و اردوگاه در کودکان، نوجوانان و جوانان ایجاد انگیزه می‌کند نه‌تنها ایجادکننده‌ی مهارت‌هایی بااهمیت است و با اتلاف در یادگیری تابستانی (Summer Learning Loss) کم‌تری همراه خواهد بود بلکه برنامه‌های هدفمند اردویی و اردوگاهی هم‌چنین موجب رشد عوامل غیرشناختی خواهد شد.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Ozier, L. (2012). Camp as Educator: A Study of Summer Residential Camp as a Landscape for Learning and living. Dissertation. New York, NY: Teachers College, Columbia University.


 
مهارت‌های غیرشناختی
پژوهش‌ها مهارت‌های غیرشناختی را به‌عنوان رفتارها (Behaviors)، نگرش‌ها (Attitudes) و راهبردهایی (Strategies) مشخص کرده است که برای موفقیت در مدرسه و زندگی آینده اهمیت بالایی دارد و به دانش‌اموزان اجازه می‌دهد به‌شکل موفقیت‌امیزی محیط‌های جدید را مدیریت کنند و با خواسته‌های دانشگاهی و اجتماعی جدیدی مواجه شوند.این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Farrington, C. A., Roderick, M., Allensworth, E., Nagaoka, J., Keyes, T.S., Johnson, D. W., & Beechum, N.O. (2012). “Teaching Adolescents to Become Learners. The Role of Noncognitive Factors in Shaping School Performance: A Critical Literature Review.” Chicago: University of Chicago Consortium on Chicago School Research.

عوامل غیرشناختی‌ای که عموماً توسط محققان بااهمیت توصیف می‌شوند عبارت‌اند از:
 ایستادگی یا پایداری (Persistence)؛
 تاب‌اوری (Resilience)؛
 جرأت، شجاعت و مصمم بودن (Grit)؛
 تعیین اهداف درازمدت (Goal- Setting)؛
 در جستجوی کمک بودن (Help- Seeking)؛
 مشارکت (Cooperation)؛
 وظیفه‌شناسی (Conscientiousness)؛
 خودکارامدی (Self- Efficacy)؛
 خودتنظیمی (Self- Regulation)؛
 خودکنترلی (Self- Control)؛
 خویشتن‌داری (Self- Discipline)؛
 انگیزه (Motivation)؛
 دستگاه‌ها و آمایه‌های ذهنی (Mindsets)؛
 تلاش (Effort)؛
 عادت‌های کاری (Work Habits)؛
 سازماندهی بین دیگران (Organization, among Others).

بعضی از محققان به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای معتقد هستند عوامل غیرشناختی باید تغییر نام یابد و ادعا می‌کنند که این نام بیانگر عدم تفکر (Not Thinking) است و اظهار می‌دارند که اصطلاح عوامل فراشناختی (Metacognitive) باید به‌جای آن استفاده شود.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Conley, D. (2013). What’s in a Name?” Education Week. January 23.

بسیاری از محققان خاطرنشان می‌کنند که تمایز قایل شدن بین عوامل شناختی و غیرشناختی گمراه‌کننده است؛ به‌خاطر این‌که جنبه‌های بسیار اندکی از رفتار انسانی است که فاقد جنبه‌های شناختی است.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Borghans, L., Duckworth, A. L., Heckman, J.J., and Ter Weel, B. (2008) The Economics and Psychology of Personality Traits. Journal of Human Resources, 43 (4), 972- 1059.
 

 
آیا اردوها و اردوگاه‌ها پرورش‌دهنده‌ی مهارت‌های غیرشناختی هستند؟
پائول تاف (Paul Tough) در سال 1391 شمسی (2012 میلادی) بیان کرد که بهترین روش برای رشد مهارت‌های غیرشناختی آن است که تا حد ممکن و در سنین تا حد ممکن پایین‌تر به تمرین این مهارت‌ها بپردازیم؛ هم‌چنین تأکید کرد که مهارت‌های غیرشناختی از قدرت کاملاً ذهنی (Sheer Brain Power) از اهمیت بیش‌تری برای کسب موفقیت برخوردار است؛ این مهارت‌ها عبارت‌اند از:
 ایستادگی یا پایداری (Persistence)؛
 خودکنترلی (Self- Control)؛
 کنجکاوی (Curiosity)؛
 وظیفه‌شناسی (Conscientiousness)؛
 عزت‌نفس (Self- Confidence).

اگرچه بیش‌تر پژوهش‌های حال‌حاضر بر روی عوامل غیرشناختی است تا عوامل علت و معلولی (Causal) - که صرفاً نشان‌دهنده‌ی ارتباط بین دو عامل شناختی و غیرشناختی است - انجمن اردوگاهی امریکا (American Camping Association) (ACA) مطالعه‌های مهمی را هدایت کرده است که نتایج آن بسیار همراستا با فهرستی از عوامل غیرشناختی است. در این مطالعه‌ها 3395 خانواده مورد بررسی قرار گرفته‌اند که فرزندشان در یکی از 80 اردو و اردوگاه تابستانی روزانه (Day Camp) یا همراه با اقامت شبانه (Resident Camp) حضور یافته و در چهار حوزه تحقیق در موردشان انجام شده است:
 شخصیت مثبت (Positive Identity)؛
 مهارت‌های اجتماعی (Social Skills)؛
 مهارت‌های جسمی و ذهنی (Physical and Thinking Skills)؛ 
ارزش‌های مثبت (Positive Values).

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Thurber, C.; Scanlin, M.; Schueler, L.; & Henderson, K. (2007). Youth Development Outcomes of the Camp Experience: Evidence for Multidimensional Growth. Journal of Youth Adolescence, 36, pp. 241– 254.
 
این در حالی است که تنش مهمی که در پژوهش در زمینه‌ی عوامل غیرشناختی وجود دارد این سؤال است که کدام عوامل می‌توانند آگاهانه رشد یابند و کدام ویژگی یا شایستگی ذاتی و قابل‌انعطاف (Traits or Dispositions Malleable) در مدارس به‌حساب می‌آیند ... از این امر لزوماً به این مطلب نمی‌رسیم که اردوها و اردوگاه‌ها عواملی را دستخوش تغییر نمی‌کنند که بهبود نتایج برای کودکان، نوجوانان و جوانان را به‌همراه دارد.

پیگیری و استمرار شش‌ماهه در این مطالعه‌ نشان داد که شاهد داستانی ثابت‌قدم در رشد کلی و مثبت در چهار حوزه‌ی مذکور و ده مفهوم (Construct) ذیل همراه با ثبات در تغییرها هستیم:
  شخصیت مثبت (Positive Identity)
- عزت‌نفس (Self- Esteem)؛
- روحیه‌ی استقلال (Independence).

  مهارت‌های اجتماعی (Social Skills)
- رهبری (Leadership)؛
- مهارت دوست‌یابی (Friendship Skills)؛
- احساس راحتی در اجتماع (Social Comfort)؛
- ارتباط با هم‌نوعان (Peer Relationships).
 
  مهارت‌های جسمی و ذهنی (Physical and Thinking Skills)
- ماجراجویی و اکتشاف (Adventure and Exploration)؛
- آگاهی از اهمیت و حفظ محیط‌زیست (Environmental Awareness).

  ارزش‌های مثبت و معنویت (Positive Values and Spirituality)
- ارزش‌ها و تصمیم‌ها (Values and Decisions)؛
- معنویت (Spirituality).

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
American Camp Association (2005). Directions: Youth Development Outcomes of the Camp Experience (2005). ACA: Bradford Woods, IN. Retrieved 3-25-15
http://www.acacamps.org/sites/default/files/images/research/directions.pdf
 


 
اردوها و اردوگاه‌ها رهبران یادگیری هستند
 یادگیری مفهومی پیچیده است که که توسط گستره‌ای از عوامل ذاتی مرتبط با کودکان، نوجوانان و جوانان و در محیط‌های بیرونی (External Environments) در محل‌هایی نظیر اردو و اردوگاه و مدرسه شکل می‌گیرد.

علاوه بر دانش محتوایی و مهارت‌های دانشگاهی، فرایند یادگیری شامل مهارت‌های غیرشناختی یا عوامل غیرشناختی با گستره‌ی بیش‌تر (More Broadly Noncognitive Factors) شامل موارد ذیل است:
 رفتارها (Behaviors)؛
 نگرش‌ها (Attitudes)؛
 راهبردهایی (Strategies)

که موارد ذیل را مورد ملاحظه قرار می‌دهد:.
- روش‌هایی که دانش‌اموزان با محتوای آموزشی (Educational Context) ارتباط متقابل برقرار می‌کنند
و در درون نسبت به یکدیگر در مکان مناسبی واقع و مناسب‌سازی می‌شوند (Situated)؛
- آثار این ارتباط‌های متقابل بر نگرش‌ها، انگیزه و عملکرد یادگیرندگان.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Farrington, C. A., Roderick, M., Allensworth, E., Nagaoka, J., Keyes, T. S., Johnson, D. W., & Beechum, N. O. (2012). “Teaching Adolescents to Become Learners. The Role of Noncognitive Factors in Shaping School Performance: A Critical Literature Review.” Chicago: University of Chicago Consortium on Chicago School Research.
 

 اردوها و اردوگاه‌های تابستانی به‌شکل فزاینده‌ی مکان‌هایی برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شناخته شده‌اند که چنین رفتارها، مهارت‌ها، نگرش‌ها و راهبردهای غیرشناختی در آن آموخته می‌شود؛ آن‌هم به‌گونه‌ای که راه‌هایی را بتوانند متصور شوند که ممکن است در یک محیط کار قرن بیست و یکمی همواره در حال تغییر و به‌طور فزاینده برخوردار از نظر جمعی و متنوع (Increasingly Diverse Democracy) و دارای انگیزه‌ی تمام و کمال وجود داشته باشد.

 اردوها و اردوگاه‌های تابستانی که به‌خوبی مستقر شده باشند عنصری بااهمیت در طیف آموزشی (Educational Spectrum) مورد لزوم برای موفقیت در این قرن به‌حساب می‌آیند و علاوه بر آن، فراهم آورنده‌ی آموزش‌های تکمیلی (Supplementary Education) مورد لزوم برای موفقیت‌های سطح بالای دانشگاهی در مدرسه و زندگی محسوب می‌شوند.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Gordon, E., Ed.; Bridglall, B., Ed.; Meroe, A., Ed. (2005). Supplementary Education: The Hidden Curriculum of High Academic Achievement. Lanham, MD: Rowman & Littlefield Publishers, Inc.
 
 در سال 1392 شمسی (2013 میلادی) انجمن اردوگاهی امریکا (American Camp Association) (ACA) فراخوانی داد تا ارتباط بین پژوهش در زمینه‌ی عوامل فراغیرشناختی (Meta/ Noncognitive Factors) و روش‌هایی را بیابد که هر تابستان اردوها و اردوگاه‌ها برای رشد این مهارت‌ها در میلیون‌ها کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال از آن روش‌ها بهره می‌برند.

 «آن را نمایش بده و اندازه‌گیری کن!» (Play it, Measure It) منبعی عالی برای رهبرانی است که می‌خواهند به‌دنبال نتایج از فعالیت‌هایی باشند که به‌عنوان نتایج غیرشناختی ویژه و مورد نظر شناخته می‌شوند. رهبران با دستورالعمل‌های مرحله‌به‌مرحله در زمینه‌ی فعالیت‌ها و با وجود بیش از 40 منبع دیجیتالی به‌طور کامل با همه‌ی ابزارهایی تجهیز می‌شوند که همراه با فعالیت‌های مطمئن منجر به مهارت‌های دوست‌یابی (Friendship Skills)، کار تیمی (Teamwork) و میل به اکتشاف (Affinity for Exploration) می‌شود. 

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Roark, M. & Evans, F. (2010). Play It, Measure It: Experiences Designed to Elicit Specific Youth Outcomes. Healthy Learning: Monterey, CA.
 

 
نتیجه‌گیری
 اقتصاد و جامعه‌ی قرن بیست و یکمی قبلاً نشان داده است که به‌تنهایی خواستار یادگیرندگان شایسته و سازگاری (Adaptive Learners) است که می‌توانند فرایندهای یادگیری خود را هدایت کنند. اگرچه دانش محتوایی به‌شکل شفافی بااهمیت است انتظارهای جدید برای یادگیرندگان مواردی است که آنان را قادر خواهد کرد تا از دانش محتوایی به‌روش‌های غیرمعمول (Non- Routine) و داستان‌گویی (Novel) بهره ببرند و اطلاعات ضروری و مورد نیاز خود را کسب کنند. از آنان انتظار می‌رود درک کنند که چگونه کارشناسان در یک حوزه‌ی مطالعاتی فکر می‌کنند و به اقدام در زمینه‌ی حل‌مسأله می‌‌پردازند. از آنان انتظار می‌رود قادر باشند خودشان، زمان‌شان و سازمان شخصی‌شان (Personal Organization) را مدیریت کنند تا وظایف یادگیری پیچیده‌تر و مورد انتظار از آنان را کامل کنند. آنان نیاز دارند اهداف درازمدت‌شان را تعیین کنند (Setting Goals)؛ پیشرفت‌شان به‌سمت دستیابی به آن اهداف درازمدت را زیرنظر بگیرند؛ میزان کارامدی‌شان را منعکس کنند و زمانی که با مسؤولیت‌ها یا چالش‌هایی مواجه می‌شوند که از یک رویکرد یک هدف که باید تحقق یابد (One- and- Done) فراتر است ایستادگی کنند.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Conley, D. (2014). “Learning Strategies as Metacognitive Factors: A Critical Review.” Eugene, OR: Educational Policy Improvement Center.

 اردوها و اردوگاه‌ها به‌مدتی طولانی سرزمینی برای یادگیری بوده‌اند که فعالیت‌های تابستانی سرگرم‌کننده‌ای را ارائه می‌کنند که راهبردها، نگرش‌ها و رفتارهای بااهمیتی را برای کودکان، نوجوانان و جوانانی گسترش می‌دهند که برای موفقیت در مدرسه و زندگی‌شان بدان نیاز دارند.

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Ozier, L. (2012). Camp as Educator: A Study of Summer Residential Camp as a Landscape for Learning and Living. Dissertation. New York, NY: Teachers College, Columbia University.

 در بررسی فهرست‌هایی که برای‌ مهارت‌های قرن بیست و یکم ذکر شده است و در میان مهارت‌های شخصیتی (Character Skills) و دیگر شایستگی‌های درون‌فردی (Intrapersonal) و میان‌فردی (Interpersonal)، شناسایی مهارت‌هایی که بیش از 150 سال است که اردوها و اردوگاه‌ها شناسایی کرده‌اند ساده به‌نظر می‌رسد. در اردوها و اردوگاه‌ها و هم‌چنین شرکت‌کنندگان در اردوها و اردوگاه‌ها اغلب فعالیت‌های ویژه‌ای مشاهده می‌شود که موجب پرورش روحیه‌های رهبری، کار تیمی، دوست‌یابی، مسؤولیت‌پذیری، استقلال و انگیزش می‌شود.

کمک کردن به کودکان، نوجوانان و جوانانی که به رشد هوش احساسی و اجتماعی‌شان و مهارت‌های میان‌فردی‌شان (Interpersonal) اقدام می‌کنند شامل اصلاح (Refining) و تقویت (Strengthening) توانایی‌های تفکر انتقادی (Critical Thinking) و حل‌مسأله (Problem- Solving) در آنان است. این امر هر روز در بسیاری از اردوها و اردوگاه‌های معتبر جهان اتفاق می‌افتد. همین امر در پرورش روحیه‌ی خلاقیت (Creativity)، رشد مهارت‌های ارتباطی (Communication Skills)، ایجاد تاب‌اوری (Resilience) و رشد روحیه‌ی جرأت، شجاعت و مصمم بودن (Grit) روی می‌دهد.

در واقع این مهارت‌ها برای بسیاری از اردوها و اردوگاه‌ها همانند نان و کره به‌عنوان موضوع‌هایی اساسی دردسترس قرار می‌گیرند و جزو تخصص‌های سنتی مربیان تجربی محسوب می‌شوند. 

این مطلب در تحقیق با عنوان ذیل بیان شده است: 
Brody, S. (2013). Teaching the Skills that Children Need to Succeed. Camping Magazine. September/ October.


 
منابع
- American Camp Association (2005). Directions: Youth Development Outcomes of the Camp Experience (2005). ACA: Bradford Woods, IN. Retrieved 3-25-15
http://www.acacamps.org/sites/default/files/images/research/directions.pdf.
- Borghans, L., Duckworth, A. L., Heckman, J. J., and ter Weel, B. (2008) The Economics and Psychology of Personality Traits. Journal of Human Resources, 43 (4), 972-1059.
- Brody, S. (2013). Teaching the Skills that Children Need to Succeed. Camping Magazine. September/ October.
- Conley, D. (2013). What’s in a Name?” Education Week. January 23.
- Conley, D. (2014). “Learning Strategies as Metacognitive Factors: A Critical Review.” Eugene, OR: Educational Policy Improvement Center.
Farrington, C. A., Roderick, M., Allensworth, E., Nagaoka, J., Keyes, T.S., Johnson, D. W., & Beechum, N. O. (2012). “Teaching Adolescents to Become Learners. The Role of Noncognitive Factors in Shaping School Performance: A Critical Literature Review.” Chicago: University of Chicago Consortium on Chicago School Research.
Gordon, E., Ed.; Bridglall, B., Ed.; Meroe, A., Ed. (2005). Supplementary Education: The Hidden Curriculum of High Academic Achievement. Lanham, MD: Rowman & Littlefield Publishers, Inc.
Ozier, L. (2012). Camp as educator: A Study of Summer Residential Camp as a Landscape for Learning and Living. Dissertation. New York, NY: Teachers College, Columbia University.
Ozier, Lance (2014) "Back to the Future: Summer Camp and the New Economy" American Camp Association Blog: Posted March 11, 2014:
http://www.acacamps.org/blog/acacamp-blog/back-future-summer-camp-and-new-economy
Roark, M. & Evans, F. (2010). Play It, Measure It: Experiences Designed to Elicit Specific Youth Outcomes. Healthy Learning: Monterey, CA.
Thurber, C.; Scanlin, M.; Schueler, L.; & Henderson, K. (2007). Youth Development Outcomes of the Camp Experience: Evidence for Multidimensional Growth. Journal of Youth Adolescence, 36, pp. 241– 254.

Recommended Citation:
Ozier, L.. (2015). Noncognitive Learning and Camp. Briefing paper prepared for the American Camp Association. http://www.acacamps.org/volunteers/care/carebriefings
 .
 .
 .

 .
 .
 .

 .
 .
 .

 .
 .
 .

 .
 .
 .


 .
 .
 .

 .
 .
 .

 .
 .
 .

 .
 .
 . 

 
1398/1/22 لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تایید انصراف
اردو و اردوگاه
 آخرین عکس‌های اردوگاه‌ها کوچک کردن
 آخرین مطالب اوقات فراغت کوچک کردن
من یخ هستم! (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 49)
آرامش و صبوری (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 48)
هرگز تسلیم نخواهیم شد! (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 47)
برنج و سبزیجات (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 46)
چیک چیک (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 45)
عکس‌العمل کودکان در مواجهه با حیوانات یک آکواریوم (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 44)
سگی به‌نام جوی و حواصیل (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 43)
یکی پس از دیگری (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 42)
آخرین عکس (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 41)
داستان پدرم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 40)
اِی‌اِن‌جی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 39)
آسمان آریانه (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 38)
نقشی از جان (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 37)
دوست صمیمی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 36)
سلام شتر! - ارزش دوستی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 35)
سمفونی میمون (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 34)
سپیده‌دم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 33)
تغییر تخم‌مرغ (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 32)
َوَردست (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 31)
کودکان در باغ‌وحش (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 30)
اهرام مصر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 29)
روح (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 27)
ارواح شعبده‌باز (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 26)
اونو بگیرید! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 25)
مادر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 24)
روش صحیح (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 23)
داستانی کوتاه‌ از یک روباه و یک موش (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 22)
ناممکن برای کبوتر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 21)
بازی گِری یا پیرمرد بازنشسته‌ی شطرنج‌باز (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 20)
هدف (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 19)
آه پسر - زندگی پسر فقیر مالزیایی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 18)
سردار شهید حاج احمد کاظمی - قسمت دوم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 17)
سردار شهید حاج احمد کاظمی - قسمت اول (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 16)
شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علی، مهدی و حمید باکری (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 15)
بره‌ای شجاع در جزیره - قسمت اول (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 14)
پروازی بلند (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 13)
اریگامی یا کاغذ و تا (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 12)
دنیا در یک دقیقه! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 11)
تهدید آرام (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 10)
«ماریزا» الاغ لجوج (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 9)
آخرین گره (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 8)
فقدان روشنایی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 7)
دکتر سعید کاظمی آشتیانی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 6)
اروپا و ایتالیا (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 5)
ساعت زنگ‌دار (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 4)
لامپ! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 3)
خوب بودن در مدرسه - بد بودن در خانه (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 49)
حریم خصوصی مناسب برای نوجوانان چه میزان است؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 48)
آموزش تعادل به نوجوانان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 47)
کمک به کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان در ایجاد زندگی معنادار (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره
ارتباط برقرار کردن با نوجوان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 45)
چرا به‌نظر می‌رسد نصایح پدرانه و مادرانه در لحظه‌ی مورد نظر جواب نمی‌دهد؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خا
چگونه ارتباط نزدیک‌مان را با نوجوانان‌مان حفظ کنیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 43)
زمانی که بچه‌ها بدرفتاری می‌کنند (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 42)
تکلیف منزل - امروزه در برابر گذشته (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 41)
یافتن مدرسه‌ی مناسب برای تأمین نیازهای فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 40)
نصایحی برای فرزندان و والدین در مورد آزمون‌ها (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 39)
تجربه در برابر موفقیت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 38)
چگونه ارتباط‌های بین‌فردی به موفقیت می‌انجامد؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 37)
آیا از نوجوانان‌مان سؤال بپرسیم که ... (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 36)
اهمیت عذرخواهی از نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 35)
آموزش عذرخواهی به نوجوانان با ذکر مثال (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 34)
خودتنظیمی به‌عنوان پیش‌بینی‌کننده‌ی موفقیت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 33)
چگونه والدینی خودآگاه باشیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 32)
ارتباط برقرار کردن با نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 31)
آموزش خودکنترلی به بچه‌ها (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 30)
اعتماد به فرزندان 8 الی 12 ساله‌ی‌مان برای تصمیم‌گیری صحیح (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌
نکته‌هایی برای ارتقای نوجوانان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 28)
فواید درگیر بودن بچه‌ها با فعالیت‌های مثبت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 27)
تصمیم‌گیری نوجوان در برابر تصمیم‌گیری بزرگسال (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 26)
تصمیم‌گیری مناسب برای نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 25)
نوجوانان و تصمیم‌‌گیری مناسب (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 24)
آموزش مسؤولیت‌پذیری به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 23)
آموزش مستقل بودن به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 22)
چگونگی ایفای نقش برای تصمیم‌گیری‌های بهتر (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 21)
رقابت سالم (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 20)
سخنی درباره‌ی رقابت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 19)
کمک به فرزندان 9 الی 12 ساله در جهت رشد مهارت‌های تفکر انتقادی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شم
چگونه یک مربی بزرگ باشیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 17)
آموزش بخشندگی به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 16)
توسعه‌ی مهارت‌های تصمیم‌گیری (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 15)
آداب رفتاری خوب برای فرزندان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 14)
رعایت آداب رفتاری احترام محسوب می‌شود (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 13)
نکته‌هایی برای آموزش آداب رفتاری (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 12)
آموزش همدلی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 11)
اعمال ارزش‌های خانوادگی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 10)
ایجاد ارزش‌های خانوادگی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 9)
اِعمال تدریجی ارزش‌های خوب در فرزندان‌تان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 7)
شش عادت افراد همدل (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 6)
پنج پیام پدر و مادر مثبت بودن (اوقات فراغت خانواده شماره‌ی 5)
صدای‌تان را بیابید! - در این‌صورت راه‌تان را یافته‌اید! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 62)
چرایی مربی‌گری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 61)
مربی‌گری - آگاهی و مسؤولیت‌پذیری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 60)
برقرار کردن رابطه‌ی مربی‌گری با همکاران‌مان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 59)
مربی‌گری چگونه عمل می‌کند؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 58)
چرا احترام‌امیز عمل کردن با همکاران‌مان برای کسب و کارمان خوب است؟! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 57)
دو دلیل برای شکست سازمان‌ها و چگونگی اجتناب از آن (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 56)
برای رهبری بزرگ بودن چه باید کرد؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 55)
مدیریت دانش و عملکرد فرایند - دلالت‌های عملی - قسمت دوم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 54)
مدیریت دانش و عملکرد فرایند - دلالت‌های عملی - قسمت اول (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 53)
چطور در کارهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم بهتر شویم؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 51)
چگونه درس‌های آموخته شده را در پایان یک پروژه جذب کنیم؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 50)
چارلی چاپلین در عصر جدید (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 49)
مربی‌گری چیست؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 48)
مدیریت دانش سازمانی - شناساندن و حذف نرم‌افزاری کارمندان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 47)
نمودار مثلثی دانش فرایند و نرم‌افزارهای مدیریت دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 46)
طوفان ذهنی؛ روشی صحیح، منصفانه، پسندیده و اخلاقی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 45)
مقدمه‌ای بر یادگیری مؤثر درس‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 44)
سازمان‌های یادگیرنده - اهمیت مدیریت دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 43)
مدیریت دانش برای تمام نسل‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 42)
مقدمه‌ای بر استقرار سیستم مدیریت دانش در سازمان‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 41)
سیستم مدیریت دانش - ایجاد تجربه‌ای بهتر برای مشتریان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 40)
نمونه‌ای از کارکرد نرم‌افزارهای مدیریت دانش - افزایش کارایی در سازمان‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی
مدیریت دانش - افراد، فرایندها و فناوری‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 38)
ملاقات «باری» و «سامی» (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 37)
سیستم فکر کردن - پنگوئن‌ها و شیرماهی‌ها در یک کوه یخی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 36)
آن‌چه می‌دانیم کشف کنیم! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 35)
سهم‌گذاری توانمندی، سرمایه و ثروتی به‌نام دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 34)
گاری - چهار نوع اعضای یک تیم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 33)
برف و بهمن - مدیریت دانش و خطر (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 32)
بحث گروهی صحیح مطابق با مدل دینامیک گروهی «بروس تاکمن» (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 31)
گم کردن هدف - تعیین اهداف شخصی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 30)
آیا می‌خواهیم بیش‌تر نواور باشیم؟! - خلاقیت در ایجاد صدای رعد و برق (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 29)
فرمانروایان مقدس - فرمانروایی حضرت داوود(علیه‌السلام) - خلاقیت در فتح اورشلیم (معرفی فیلم مدیریتی شم
فرانکی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 28)
چگونگی تأثیر تعهد شغلی بر کسب و کار (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 27)
یک گردش خوب - نورمن ویزدم - خلاقیت، احساس مسؤولیت و سماجت در پیگیری وظایف (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌
قهوه و استراتژی - مجموعه‌ای از راهکارها برای دستیابی ‌به مزیت رقابتی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 25)
اعتقاد به خشنودی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 24)
بازسازی روحیه‌ی تعهد در کارمندان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 23)
مستر بین و خلاقیت در شناسایی سارق (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 22)
درس‌های مدیریتی از مسابقه‌ی لاک‌پشت و خرگوش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 21)
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت یوسف(علیه‌السلام) ارشاد معنوی در سایه‌ی تدابیر مادی (معرفی فیلم مدیریتی
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت یوسف(علیه‌السلام) - تعامل صادقانه با مردم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 1
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت سلیمان(علیه‌السلام) - صلابت در رهبری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 18)
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازیحضرت سلیمان(ع) - ایفای نقش آرام‌بخشی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 17)
شش عادت افراد همدل (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 16)
فرهنگ‌سازی در مترو - پلکان یا پله‌ی برقی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 15)
بسته‌بندی شکلات (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 14)
لحظه‌ی سرنوشت‌ساز راست‌گویی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 13)
یک طاووس در سرزمین پنگوئن‌ها - نواوری و شهامت (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 12)
درست‌کاری چیست؟! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 11)
از طریق نمودار سازمانی‌تان تأثیرگذاری بیش‌تری داشته باشید! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 10)
 پيوندهای اردو و اردوگاه کوچک کردن
ارتباط با اردو و اردوگاه
فيلم، عكس و كتاب اردو و اردوگاه
پيوندها
عكس اردو و اردوگاه

بخش‌هاي اردويي

نشاني مؤسسه‌ي فرهنگي تسنيم نور

تهران، خيابان وليعصر(عج)، بالاتر از تقاطح جامي، روبه‌‌روي مدرسه‌ي راهنمايي دخترانه‌ي فلسطين، پلاك 1062
تلفن: 66401476 - 66402422، ايميل: info@tnci.ir، كدپستي: 1316863669

مؤسسه‌ي فرهنگي تسنيم نور

ورود