جستجو
 
 
 
 
 بخش‌هاي ارتباطي اردو و اردوگاه کوچک کردن
 كتاب اردو و اردوگاه کوچک کردن
اصول مدیریت در اردوها، تیم‌ها و کاروان‌های ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 49)
تاريخ : 22/9/1398
اردوی خانوادگی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 48)
تاريخ : 22/8/1398
اردوهای علمی - تفریحی دانش‌اموزان (با معرفی جاذبه‌های جهانگردی مازندران) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 47)
تاريخ : 22/7/1398
اصول سرپرستی و مدیریت اردوها، کاروان‌ها و مسابقه‌های ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 46)
تاريخ : 22/6/1398
احکام اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 45)
تاريخ : 23/5/1398
کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی در مدرسه و اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 44)
تاريخ : 15/2/1398
اردوها و مسابقات ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 43)
تاريخ : 15/1/1398
اردوهای تربیتی (اصول و روش‌های علمی) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 42)
تاريخ : 22/12/1397
اردو - ارتقای مهارت‌های اجتماعی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 41)
تاريخ : 15/11/1397
مجموعه احادیث کار فرهنگی - شماره‌ی 13 - اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 40)
تاريخ : 14/10/1397
آرشيو     
 كاربران آنلاين کوچک کردن
افراد آنلاين افراد آنلاين:
بازدیدکنندگان بازدیدکنندگان: 21
اعضا اعضا: 0
کل کل: 21

 آشنايي با سازمان رشد جوانان چهاراچ - قسمت سوم - اردو‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ (طراحی برنامه‌ها
و فعالیت‌های شماره‌ی 25)
کوچک کردن
آشنايي با سازمان رشد جوانان چهاراچ - قسمت سوم - اردو‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ (طراحی برنامه‌ها
و فعالیت‌های شماره‌ی 25)
طراحي برنامه‌ها و فعاليت‌ها
الهام‌بخش نسلی از افراد فعال (Inspiring a Generation of Doers).

آشنايي با
سازمان رشد جوانان چهاراچ

قسمت سوم - اردو‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ
 
 مترجم:
محمد ابراهيم عليمرداني
 منبع:
اين مقاله ترجمه‌اي است از:

 
 
خلاصه‌‌ي مطالب
 «سازمان رشد جوانان چهاراچ» براي تحقق چشم‌انداز و مأموريت‌هاي تعريف شده، چهار نوع برنامه را مدنظر قرار مي‌دهد:

 

- علوم 
- شهروندي 
- زندگي سالم 
- برنامه‌هاي مزيتي.
 «سازمان رشد جوانان چهاراچ» معتقد است ايالات متحده‌ي امريكا با آينده‌اي مواجه است كه رقابت جهاني شديدي بر آن حاكم است؛ در آن جهان با كمبود حيرت‌انگيز دانشمند مواجه خواهد بود.
 تنها 18 درصد از فارغ‌التحصيلان دبيرستان‌ها در علوم شايستگي‌هاي لازم را كسب مي‌كنند و تنها پنج‌درصد از فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي امريكا موفق به اخذ مدرك در رشته‌هاي علوم، مهندسي يا تكنولوژي مي‌شوند؛ اين در حالي است كه در ژاپن اين آمار به‌ميزان 66 درصد و در چين به‌ميزان 59 درصد ثبت شده است.
 «سازمان رشد جوانان چهاراچ تأمين نياز به متخصصين علوم و تكنولوژي را مدنظر قرار داده و تلاش مي‌كند با تشويق يك‌ميليون كودك، نوجوان و جوان به فعاليت در برنامه‌هاي علوم تا سال 1382 (2013 ميلادي) به اين هدف مهم دست يابد.
 در حال حاضر برنامه‌هاي علوم «سازمان رشد جوانان چهاراچ» براي پنج‌ميليون كودك، نوجوان و جوان تدارك ديده شده و شامل فراهم آوردن تجربه‌هاي يادگيري فعال است تا اين اطمينان حاصل شود كه آماده‌ي رقابت در سطح جهاني باشند و نسل ديگري از رهبران علوم، مهندسي و تكنولوژي حاصل شود.
 كودكان، نوجوانان و جوانان در حال يادگيري موضوع‌ها و سيستم‌هاي پيچيده و بااهميتي هستند كه مشاركت‌شان را با جامعه‌ي امروز و موفقيت‌شان را با رهبران جهاني فردا تضمين مي‌كند.
 «روز ملي علوم كودكان، نوجوانان و جوانان سازمان رشد جوانان چهاراچ» (4-H National Youth Science Day) بزرگ‌ترين رويداد ملي در ايالات متحده‌ي امريكا در برنامه‌ي علوم اين سازمان در طول سال محسوب مي‌شود. كودكان، نوجوانان و جوانان، علاقه‌مندان و مربيان از 111 زمين اهدايي دانشگاهي در سرتاسر امريكا و دانشگاه‌ها در يك‌زمان گردهم مي‌آيند تا فعاليت‌هاي علمي‌شان در سطح ملي را تكميل كنند.
 هيچ روشي براي افزايش انگيزه در كودكان، نوجوانان و جوانان نسبت به علوم بهتر از اين نيست كه آن‌ها به دشت و صحرا بروند و درباره‌ي منابع دست‌نخورده‌ي زمين بياموزند.
 برنامه‌هاي علوم محيط‌زيست و انرژي‌هاي جايگزين «سازمان رشد جوانان چهاراچ» كودكان، نوجوانان و جوانان را وارد مطالعه در زمينه‌هايي نظير ذيل مي‌كند:

 

- انرژي‌هاي جايگزين
- حفاظت محيط‌زيست و آب
- تأثير انسان بر محيط‌زيست.
 «سازمان رشد جوانان چهاراچ» از برنامه‌هاي «روباتيك» و «كارگاه‌ها و استوديوهاي ساخت فيلم» استفاده مي‌كند تا به كودكان، نوجوانان و جوانان كمك كند بياموزند علاقه به علوم، مهندسي و رياضيات تا پيشرفت در دسترسي جامعه به تكنولوژي‌هاي جديد چقدر اهميت دارد.
 برنامه‌هاي شهروندي «سازمان رشد جوانان چهاراچ» كودكان، نوجوانان و جوانان را قادر مي‌سازد شهرونداني باشند كه به‌شكلي فعال به جامعه و جهان تعهد داشته باشند.
 «سازمان رشد جوانان چهاراچ» با فراهم آوردن فرصت‌هايي براي ارتباط با جامعه و رهبران بزرگسال‌شان دركي شفاف از نقش‌شان در زمينه‌ي امور شهروندي دست يافته توانايي تصميم‌گيري در آنان ايجاد شود.
 برنامه‌‌اي با نام «رقابت‌هاي مالي» (Financial Champions) به كودكان، نوجوانان و جوانان اهميت صرفه‌جويي در امور مالي را نشان مي‌دهد؛ در اين برنامه هم‌چنين به آموزش كودكان، نوجوانان و جوانان در چگونگي استفاده از كارت‌هاي اعتباري پرداخته مي‌شود. علاوه بر آن به آنان آموزش مي‌دهند چه مواردي را در زمان تصميم‌گيري براي خريد به‌عنوان مشتري مدنظر قرار دهند.
 برنامه‌ي «رشد جوانان روستايي» اجتماعات را تشويق مي‌كند جوانان را به‌عنوان عضو در تصميم‌گيري و اداره‌ي آن اجتماعات بپذيرند.
 برنامه‌ي «يادگيري خدمات» به اعضاي كودك، نوجوان و جوان قديمي‌تر اجازه مي‌دهد به طراحي پروژه‌هاي‌شان در زمينه‌ي ارائه‌ي خدمات اجتماعي بپردازند.
 برنامه‌هاي «سازمان رشد جوانان چهاراچ» نه‌تنها براي شبيه‌سازي جنبه‌هاي عملي تفكر جوانان طراحي شده است بلكه جنبه‌هاي خلاقانه‌ي آنان را هدف قرار داده است. از طريق درس‌هايي در زمينه‌ي عكس‌برداري، ساخت فيلم و مطالعه، همه‌ي جنبه‌هاي شخصيت جوان شبيه‌سازي مي‌شود.
 اگرچه «سازمان رشد جوانان چهاراچ» اعتقاد دارد عادت‌هاي زندگي جوانان در متن خانواده‌هاي‌شان و جامعه قرار دارد به‌شدت تلاش مي‌كند كودكان، نوجوانان و جوانان را به دانش‌ها و مهارت‌هاي زندگي سالم تجهيز كند؛ به‌گونه‌اي كه آنان از لحاظ جسمي، احساسي و اجتماعي آماده‌ي مواجهه با چالش‌هاي قرن بيست و يكم باشند.
 مأموريت برنامه‌ي زندگي سالم «سازمان رشد جوانان چهاراچ»، كودكان، نوجوانان و جوانان و خانواده‌هاي‌شان را تشويق مي‌كند فرصت‌هايي جهت دسترسي به فعاليت‌هايي در حوزه‌هاي ذيل داشته باشند: زندگي سالم جسماني، اجتماعي و احساسي.
 برنامه‌هاي «سازمان رشد جوانان چهاراچ» در حوزه‌هاي سلامت، تغذيه و آمادگي جسماني، ابزارهايي براي كودكان، نوجوانان و جوانان فراهم مي‌كند تا اندام متناسب خود را حفظ و غذاي سالم تهيه كنند و بهداشت شخصي خوبي داشته باشند.
 هدف از «برنامه‌ي آموزشي صخره‌هاي سلامت» (The Health Rocks!© Curricula) ارائه‌ي ابزارهايي جهت انتخاب‌هاي سبك زندگي سالم براي مخاطبين 8 تا 14 سال است.
 رهنمودها و ابزارها به‌عنوان منابع زندگي سالم به‌شكلي آنلاين براي افراد حرفه‌اي محلي و ايالتي و علاقه‌مندان براي برنامه‌ريزي در جهت توسعه‌ي زندگي سالم «سازمان رشد جوانان چهاراچ» ارائه مي‌شود. اين منابع شامل: پيشينه‌اي فلسفي و پژوهشي براي برنامه‌ريزي زندگي سالم «سازمان رشد جوانان چهاراچ» همانند: ارتباطات براي ارزيابي و پژوهش، فرصت‌هاي تخصصي براي توسعه و منابع افزايش مالي مي‌گردد. هم‌چنين رهنمودها به‌عنوان منابع زندگي سالم شامل: ابزارهاي آموزشي‌اي است كه هر حوزه از زندگي سالم «سازمان رشد جوانان چهاراچ» را دربرمي‌گيرد.
 الهام‌بخش نسلی از افراد فعال (Inspiring a Generation of Doers)
 زمانی فرا می‌رسد تجربه‌ای برای زندگی کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان فراهم آوریم تا زندگی‌شان دستخوش تغییر شود.
 هیچ‌چیز مانند اردوها و اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ به‌کار نمی‌آید.
 اردوها و اردوگاه‌ها منافعی تمام و کمال از تجربه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ همراه با سرگرمی و حیرت از حضور در فضاهای باز اردویی و اردوگاهی فراهم می‌آورند.
 بهترین هدیه‌ای که می‌توانیم به کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان هدیه دهیم آن است که آنان را قادر سازیم به مهارت‌هایی دست یابند که در تمام زندگی به‌کارشان آید.
 سازمان رشد جوانان چهاراچ بر این اعتقاد بنا نهاده شده است که کودکان، نوجوانان و جوانان در پیگیری علایق‌شان توانمند شوند و مسیرهایی برای زندگی‌شان ترسیم نمایند؛‌ مهارت‌های‌شان رشد کند و شکل بگیرد.
 اگر می‌خواهیم کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان قادر باشند از بدبختی، استرس، چالش‌ها و شکست‌ها رهایی یابند باید به آنان تاب‌اوری را بیاموزیم.


 


 

1 - مقدمه
فعاليت «سازمان رشد جوانان چهاراچ» (4-H Youth Development Organization) در سال 1280 (ابتداي قرن بيستم ميلادي) آغاز شد. اين سازمان به‌گونه‌اي توسعه يافته است كه هم‌اكنون بزرگ‌ترين سازمان رشد جوانان در ايالات متحده‌ي امريكا محسوب مي‌شود. ايده‌ي «سازمان رشد جوانان چهاراچ» ساده است: كمك كردن به كودكان، نوجوانان و جوانان و خانواده‌هاي‌شان جهت كسب مهارت‌هاي مورد نياز براي اين‌كه نيروهايي آماده در جامعه‌ باشند و توسعه‌ي ايده‌ها براي اقتصادي با نواوري بيش‌تر. اين ايده عامل مهمي براي تحول در حركت «سازمان رشد جوانان چهاراچ» شده و ارزش‌هاي مطرح شده در آن تا امروز ادامه يافته است.

به‌عنوان اولين سازمان رشد جوانان در ايالات متحده‌ي امريكا، «سازمان رشد جوانان چهاراچ» درهاي خود را بر روي يادگيري مهارت‌هاي رهبري گشود و به تحقيق در مورد روش‌هايي پرداخت كه موجب بازگشت دوباره‌ي كودكان، نوجوانان و جوانان شود.

«چهار اچ» ابتداي چهار كلمه‌ي ذيل است كه همگي به‌زبان انگليسي با حرف «اچ» (H) آغاز مي‌شوند:

 

 سَر (Head)
منظور از «سَر» مديريت و فكر كردن است. شعار «سازمان رشد جوانان چهار اچ» در اين مورد چنين است: «سَرم را در جهت تفكر هرچه پاك‌تر براي باشگاهم، جامعه‌ام،‌ كشورم و جهان اطرافم صرف مي‌كنم» [1].
 قلب (Heart)
منظور از «قلب» تعلق و مراقبت است. شعار «سازمان رشد جوانان چهار اچ» در اين مورد چنين است: «قلبم را محلي براي وظيفه‌شناسي، وفاداري و صداقت براي باشگاهم، جامعه‌ام،‌ كشورم و جهان اطرافم قرار مي‌دهم» [2]
.
 دست (Hand)
منظور از «دست» بخشيدن و كار كردن است. شعار «سازمان رشد جوانان چهار اچ» در اين مورد چنين است: «دستانم را در جهت خدمات بزرگ‌تر براي باشگاهم، جامعه‌ام،‌ كشورم و جهان اطرافم حركت مي‌دهم» [3]
.
 سلامت (Health)
منظور از «سلامت»، سالم بودن و سالم زندگي كردن است. شعار «سازمان رشد جوانان چهار اچ» در اين مورد چنين است: «سلامتم جهت زندگي بهتر براي باشگاهم، جامعه‌ام،‌ كشورم و جهان اطرافم صرف مي‌كنم» [4].


مأموريت و چشم‌انداز «سازمان رشد جوانان چهار اچ» اين‌گونه بيان شده است:

 

 مأموريت
«سازمان رشد جوانان چهار اچ» موجب مي‌شود كودكان، نوجوانان و جوانان تمام توان‌شان را به‌كار گرفته زير نظر بزرگسالان با مشاركت يكديگر فعاليت كرده و ياد بگيرند.
 چشم‌انداز
ايجاد دنيايي كه در آن، كودكان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان مي‌آموزند، رشد مي‌كنند و با يكديگر همكاري نموده و اين امر كاتاليزوري براي تغييرات مثبت محسوب مي‌شود. 
 
اردو‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ
الهام‌بخش نسلی از افراد فعال (Inspiring a Generation of Doers)

زمانی فرا می‌رسد تجربه‌ای برای زندگی کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان فراهم آوریم تا زندگی‌شان دستخوش تغییر شود.

هیچ‌چیز مانند اردوها و اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ به‌کار نمی‌آید.

اردوها و اردوگاه‌ها منافعی تمام و کمال از تجربه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ همراه با سرگرمی و حیرت از حضور در فضاهای باز اردویی و اردوگاهی فراهم می‌آورند.

بهترین هدیه‌ای که می‌توانیم به کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان هدیه دهیم آن است که آنان را قادر سازیم به مهارت‌هایی دست یابند که در تمام زندگی به‌کارشان اید.

این همان دلیلی است که به‌واسطه‌ی آن، والدین ده‌ها سال است فرزندان‌شان را عازم اردوها و اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ می‌کنند.

سازمان رشد جوانان چهاراچ بر این اعتقاد بنا نهاده شده است که کودکان، نوجوانان و جوانان در پیگیری علایق‌شان توانمند شوند و مسیرهایی برای زندگی‌شان ترسیم نمایند؛‌ مهارت‌های‌شان رشد کند و شکل بگیرد.

هم‌چنین به آنان کمک می‌کند در زندگی‌شان، شغل‌شان و جوامع‌شان، رهبرانی واقعی شوند.

سازمان رشد جوانان در یک مدل تحولی و رشد مبنی بر پژوهش بنا نهاده شده است که در اردو و اردوگاه چهاراچ معنا می‌شود؛ کودکان، نوجوانان و جوانان مهارت‌های مهم زندگی نظیر: تاب‌اوری (Resilience) و استقلال (Independence) کسب می‌کنند.

اگر می‌خواهیم کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان قادر باشند از بدبختی، استرس، چالش‌ها و شکست‌ها رهایی یابند باید به آنان تاب‌اوری را بیاموزیم.

داشتن تجربیاتی خارج از منطقه‌ی امن عادت‌ها (Comfort Zone) به کودکان، نوجوانان و جوانان کمک می‌کند از تاب‌اوری و استقلال بیش‌تری برخوردار شوند و بهتر بتوانند برنامه‌ریزی کنند و در درازمدت به اهداف درازمدت (Goals) دست یابند.


 
برنامه‌های اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ
از جمله اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد که هر کدام دارای برنامه‌های خاص خود هستند:
 اردوگاه‌های ایالت آلاباما؛
 اردوگاه‌های ایالت جورجیا؛
 اردوگاه‌های ایالت آیوا؛
 اردوگاه‌های ایالت مریلند؛
 اردوگاه‌های ایالت نیویورک؛
 اردوگاه‌های ایالت کارولینای شمالی؛
 اردوگاه‌های ایالت اورگان؛
 اردوگاه‌های ایالت کارولینای جنوبی؛
 اردوگاه‌های ایالت داکوتای جنوبی؛
 اردوگاه‌های ایالت تنسی؛
 اردوگاه‌های ایالت ویرجینای غربی؛
 اردوگاه‌های ایالت ویسکانسین.


 
برنامه‌های اردوگاه‌های ایالت آلاباما
شرکت‌کنندگان در اردو و اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان در ایالت آلاباما در سال 1398 شمسی (2019 میلادی) از 9 فعالیت بهره‌مند خواهند شد:
 فعالیت‌ها در اطراف آتش اردوگاهی (آذرگاه) (Campfire)؛
 کانو (Canoeing)؛
 استخر (Pool)؛
 صخره‌نوردی (Climbing Wall)؛
 تاب خوردن از سازه‌ی غول‌پیکر (Giant Swimming)؛
 موج‌سواری پارویی (Paddleboards)؛
 بازی‌های تشکیل تیم (Team- Building Games)؛
 شب ورزشی (Sports Night)؛
 بازی‌های آبی (Water Games)؛
 ساعت حیات‌وحش (Wildlife Watch).


 
برنامه‌های اردوگاه‌های ایالت جورجیا
برنامه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ در هر بخش از ایالت جورجیا از طریق باشگاه‌های محلی، اردوگاه‌ها، مدارس و برنامه‌های بعد از مدرسه ارائه می‌شود.

کودکان، نوجوانان و جوانان با پشتیبانی مرشدان و راهنمایان بزرگسال (Adult Mentors) از میان پروژه‌های متعدد و دردسترس تحقیق می‌کنند، می‌آموزند و به‌تمامی فعالیت‌های تعیین شده می‌پردازند.

برنامه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ برای افراد در مقاطع سنی مختلف اعم از: 8 الی 18 سال دردسترس است.

برنامه‌هایی با عنوان جوانه‌ی شبدر (4-H Cloverbud) در بعضی از مناطق برای افراد 5 الی 7 ساله طراحی شده و دردسترس قرار گرفته است.

برنامه‌ها با تمرکز بر کشاورزی (Agriculture)، علوم (Science)، تکنولوژی، مهندسی و علوم (STEM)، زندگی سالم (Healthy Living) و تعهد اجتماعی (Civic Engagement) موارد ذیل را به کودکان، نوجوانان و جوانان می‌آموزد:

 خلاقیت (Creativity)؛
 کنجکاوی (Curiosity).


و آنان را تشویق می‌کند تا نقش‌های رهبری فعالانه (Proactive Leadership) را بپذیرند.

دست‌اندرکاران سازمان رشد جوانان چهاراچ در جرجیا از طریق یادگیری از موارد دردسترس و کار کردن با مرشدان و راهنمایان اختصاصی به مهارت‌های آمادگی شغلی و زندگی ارزشمندی دست می‌یابند که به آنان کمک خواهد کرد که هم‌اکنون و برای تمام عمرشان رشد کنند.

در اردوها و اردوگاه‌های تابستانی، مواردی مهم نظیر: حضور در فعالیت‌های پُرمخاطره و رقابت‌امیز، دوستی و سرگرمی ارائه می‌شود و روحیه‌ی استقلال شرکت‌کنندگان در اردو و اردوگاه رشد می‌یابد..

 

برنامه‌های کشاورزی و علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات کاربردی (STEM)
برنامه‌های کشاورزی و علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات کاربردی (Agriculture & STEM) فرصتی برای مخاطبان ایجاد می‌کند تا از طریق پروژه‌های دردسترس بیاموزند و حل‌مسأله، تفکر خلاقانه و انتقادی را آموزش دهند و در این حوزه‌ها به آگاهی (Awareness) دست یابند. 


 
برنامه‌های زندگی سالم (Healthy Living)
برنامه‌های زندگی سالم (Healthy Living) به کودکان، نوجوانان و جوانان کمک می‌‌کند درباره‌ی تغذیه، سلامت و تناسب اندام یاد بگیرند؛ از زورگیری اجتناب کنند؛ ایمن باقی بمانند و بر استرس مدیریت کنند تا به زندگی سلامت و متعادل کلی برای یک عمر دست یابند.


 
مشارکت مدنی (Civic Engagement)
برنامه‌های مشارکت مدنی (Civic Engagement) کودکان، نوجوانان و جوانان را توانمند می‌کند تا درباره‌ی امور مدنی یاد بگیرند؛ مهارت‌های تصمیم‌گیری ایجاد کنند؛‌ به درک بیش‌تری در مورد اهمیت شرکت در جوامع‌شان دست یابند.


 
انجام پروژه‌ها و موفقیت در آن (Project Achievement)
کودکان، نوجوانان و جوانان به کشف علایق‌شان می‌پردازند؛ خلاقیت‌شان را شکوفا می‌کنند؛ کارهای‌شان را به‌اشتراک می‌گذارند و یادگیری را جشن می‌گیرند.


 
برگزاری جلسه‌های باشگاهی (Club Meetings)
کودکان، نوجوانان و جوانان به کشف علایق‌شان می‌پردازند؛ خلاقیت‌شان را شکوفا می‌کنند؛ کارهای‌شان را به‌اشتراک می‌گذارند و یادگیری را جشن می‌گیرند.


 
برنامه‌های اردوگاه‌های ایالت آیوا
بیش از یکصد سال است که سازمان رشد جوانان چهاراچ آیوا در حال اجرای برنامه‌های آموزشی، پژوهشی محور برای کودکان، نوجوانان و جوانان در ایالت آیوا است.

برنامه‌های سازمان جوانان چهاراچ براساس مدل تجربی «انجام دادن» (Do)، «انعکاس» (Reflect) و اِعمال (Applay) طراحی شده است تا زندگی سالم (Healthy Life)، «علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات کاربردی» (STEM)، تعهد رهبری (Leadership Engagement)، مشارکت مدنی (Civic Engagement) و ارتباطات و هنر را آموزش دهد.

سالانه تقریباً یکصد هزار نفر کودک، نوجوان و جوان در آیوا در برنامه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ این ایالت حضور می‌یابند.
از جمله برنامه‌های اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان چهاراچ می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 زندگی سالم (Healthy Living)؛
 علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات کاربردی (STEM)؛
 علوم حیوانات (Animal Science)؛
 رهبری و مشارکت مدنی (Leadership and Civic Engagement)؛
 ارتباطات و هنر (Communications and the Arts)؛
 کودکان شبدر سازمان رشد جوانان چهاراچ (Iowa 4-H Clover Kids)؛
 برنامه‌های بعد از مدرسه‌ی سازمان رشد جوانان چهاراچ (Iowa 4-H Afterschool)؛
 سازمان رشد جوانان چهاراچ آیوا در نمایشگاه‌های ایالتی (Iowa 4-H at the State Fair)؛
 رویدادهای بخشی و چندبخشی (County and Multi-County Events).


 
زندگی سالم
از فعالیت‌های برنامه‌ی زندگی سالم اردوگاه‌های سازمان رشد جوانان ایالت آیوا می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 مسابقه‌ی آشپزی غذای تند (Chili Cook-off)؛
 چالش باشگاهی: مسابقه در سرتاسر ایالت آیوا (Club Challenge: Race Across Iowa)؛
 ایجاد ارتباط بین یادگیری و زندگی (Connecting Learning and Living)؛
 جایزه‌ی حکومتی رفتار جوانان (Governor's Youth Action Award)؛
 سفر دسته‌جمعی همراه با زندگی سالم (Healthy Living Retreat)؛
 قله‌ی زندگی سالم سازمانی ملی رشد جوانان چهاراچ (National 4-H Healthy Living Summit)؛
 سوییچ (Switch)؛
 چالش همراه با جنگ و جدال با سلامتی (Wellness Warrior Challenge).


 
اردوی چالش همراه با جنگ و جدال با سلامتی
اردوی چالش همراه با جنگ و جدال با سلامتی برای کودکان، نوجوانان و جوانانی طراحی شده است که در مقطع تحصیلی چهارم الی ششم هستند.

این اردوی چالش‌برانگیز و پُرهیجان فرصتی بزرگ برای کشف آن‌چیزی است که شبیه اردو و اردوگاه تابستانی (Summer Camp) است که در مدتی کوتاه و برای کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان دور از خانواده برگزار می‌شود.

هر کودک، نوجوان و جوانی را تشویق می‌کنیم در این اردوی سرگرم‌کننده، چالش‌برانگیز و پُرهیجان را دور از خانه شرکت کند.

کودکان، نوجوانان و جوانان در خوابگاه‌ها می‌مانند تا این‌که فعالیت‌هایی در محیط باز نظیر: پیاده‌روی، آشپزی و سرگرمی را در زمان تابش آفتاب تجربه کنند.

آنان باید بسته‌های مورد نیاز را با خود همراه داشته باشند. 

 
1398/4/22 لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تایید انصراف
اردو و اردوگاه
 آخرین عکس‌های اردوگاه‌ها کوچک کردن
 آخرین مطالب اوقات فراغت کوچک کردن
من یخ هستم! (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 49)
آرامش و صبوری (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 48)
هرگز تسلیم نخواهیم شد! (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 47)
برنج و سبزیجات (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 46)
چیک چیک (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 45)
عکس‌العمل کودکان در مواجهه با حیوانات یک آکواریوم (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 44)
سگی به‌نام جوی و حواصیل (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 43)
یکی پس از دیگری (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 42)
آخرین عکس (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 41)
داستان پدرم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 40)
اِی‌اِن‌جی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 39)
آسمان آریانه (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 38)
نقشی از جان (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 37)
دوست صمیمی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 36)
سلام شتر! - ارزش دوستی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 35)
سمفونی میمون (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 34)
سپیده‌دم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 33)
تغییر تخم‌مرغ (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 32)
َوَردست (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 31)
کودکان در باغ‌وحش (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 30)
اهرام مصر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 29)
روح (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 27)
ارواح شعبده‌باز (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 26)
اونو بگیرید! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 25)
مادر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 24)
روش صحیح (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 23)
داستانی کوتاه‌ از یک روباه و یک موش (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 22)
ناممکن برای کبوتر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 21)
بازی گِری یا پیرمرد بازنشسته‌ی شطرنج‌باز (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 20)
هدف (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 19)
آه پسر - زندگی پسر فقیر مالزیایی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 18)
سردار شهید حاج احمد کاظمی - قسمت دوم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 17)
سردار شهید حاج احمد کاظمی - قسمت اول (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 16)
شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علی، مهدی و حمید باکری (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 15)
بره‌ای شجاع در جزیره - قسمت اول (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 14)
پروازی بلند (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 13)
اریگامی یا کاغذ و تا (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 12)
دنیا در یک دقیقه! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 11)
تهدید آرام (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 10)
«ماریزا» الاغ لجوج (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 9)
آخرین گره (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 8)
فقدان روشنایی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 7)
دکتر سعید کاظمی آشتیانی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 6)
اروپا و ایتالیا (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 5)
ساعت زنگ‌دار (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 4)
لامپ! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 3)
خوب بودن در مدرسه - بد بودن در خانه (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 49)
حریم خصوصی مناسب برای نوجوانان چه میزان است؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 48)
آموزش تعادل به نوجوانان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 47)
کمک به کودکان، نوجوانان و جوانان‌مان در ایجاد زندگی معنادار (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره
ارتباط برقرار کردن با نوجوان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 45)
چرا به‌نظر می‌رسد نصایح پدرانه و مادرانه در لحظه‌ی مورد نظر جواب نمی‌دهد؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خا
چگونه ارتباط نزدیک‌مان را با نوجوانان‌مان حفظ کنیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 43)
زمانی که بچه‌ها بدرفتاری می‌کنند (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 42)
تکلیف منزل - امروزه در برابر گذشته (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 41)
یافتن مدرسه‌ی مناسب برای تأمین نیازهای فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 40)
نصایحی برای فرزندان و والدین در مورد آزمون‌ها (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 39)
تجربه در برابر موفقیت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 38)
چگونه ارتباط‌های بین‌فردی به موفقیت می‌انجامد؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 37)
آیا از نوجوانان‌مان سؤال بپرسیم که ... (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 36)
اهمیت عذرخواهی از نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 35)
آموزش عذرخواهی به نوجوانان با ذکر مثال (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 34)
خودتنظیمی به‌عنوان پیش‌بینی‌کننده‌ی موفقیت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 33)
چگونه والدینی خودآگاه باشیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 32)
ارتباط برقرار کردن با نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 31)
آموزش خودکنترلی به بچه‌ها (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 30)
اعتماد به فرزندان 8 الی 12 ساله‌ی‌مان برای تصمیم‌گیری صحیح (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌
نکته‌هایی برای ارتقای نوجوانان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 28)
فواید درگیر بودن بچه‌ها با فعالیت‌های مثبت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 27)
تصمیم‌گیری نوجوان در برابر تصمیم‌گیری بزرگسال (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 26)
تصمیم‌گیری مناسب برای نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 25)
نوجوانان و تصمیم‌‌گیری مناسب (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 24)
آموزش مسؤولیت‌پذیری به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 23)
آموزش مستقل بودن به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 22)
چگونگی ایفای نقش برای تصمیم‌گیری‌های بهتر (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 21)
رقابت سالم (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 20)
سخنی درباره‌ی رقابت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 19)
کمک به فرزندان 9 الی 12 ساله در جهت رشد مهارت‌های تفکر انتقادی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شم
چگونه یک مربی بزرگ باشیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 17)
آموزش بخشندگی به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 16)
توسعه‌ی مهارت‌های تصمیم‌گیری (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 15)
آداب رفتاری خوب برای فرزندان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 14)
رعایت آداب رفتاری احترام محسوب می‌شود (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 13)
نکته‌هایی برای آموزش آداب رفتاری (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 12)
آموزش همدلی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 11)
اعمال ارزش‌های خانوادگی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 10)
ایجاد ارزش‌های خانوادگی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 9)
اِعمال تدریجی ارزش‌های خوب در فرزندان‌تان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 7)
شش عادت افراد همدل (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 6)
پنج پیام پدر و مادر مثبت بودن (اوقات فراغت خانواده شماره‌ی 5)
صدای‌تان را بیابید! - در این‌صورت راه‌تان را یافته‌اید! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 62)
چرایی مربی‌گری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 61)
مربی‌گری - آگاهی و مسؤولیت‌پذیری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 60)
برقرار کردن رابطه‌ی مربی‌گری با همکاران‌مان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 59)
مربی‌گری چگونه عمل می‌کند؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 58)
چرا احترام‌امیز عمل کردن با همکاران‌مان برای کسب و کارمان خوب است؟! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 57)
دو دلیل برای شکست سازمان‌ها و چگونگی اجتناب از آن (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 56)
برای رهبری بزرگ بودن چه باید کرد؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 55)
مدیریت دانش و عملکرد فرایند - دلالت‌های عملی - قسمت دوم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 54)
مدیریت دانش و عملکرد فرایند - دلالت‌های عملی - قسمت اول (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 53)
چطور در کارهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم بهتر شویم؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 51)
چگونه درس‌های آموخته شده را در پایان یک پروژه جذب کنیم؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 50)
چارلی چاپلین در عصر جدید (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 49)
مربی‌گری چیست؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 48)
مدیریت دانش سازمانی - شناساندن و حذف نرم‌افزاری کارمندان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 47)
نمودار مثلثی دانش فرایند و نرم‌افزارهای مدیریت دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 46)
طوفان ذهنی؛ روشی صحیح، منصفانه، پسندیده و اخلاقی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 45)
مقدمه‌ای بر یادگیری مؤثر درس‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 44)
سازمان‌های یادگیرنده - اهمیت مدیریت دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 43)
مدیریت دانش برای تمام نسل‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 42)
مقدمه‌ای بر استقرار سیستم مدیریت دانش در سازمان‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 41)
سیستم مدیریت دانش - ایجاد تجربه‌ای بهتر برای مشتریان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 40)
نمونه‌ای از کارکرد نرم‌افزارهای مدیریت دانش - افزایش کارایی در سازمان‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی
مدیریت دانش - افراد، فرایندها و فناوری‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 38)
ملاقات «باری» و «سامی» (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 37)
سیستم فکر کردن - پنگوئن‌ها و شیرماهی‌ها در یک کوه یخی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 36)
آن‌چه می‌دانیم کشف کنیم! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 35)
سهم‌گذاری توانمندی، سرمایه و ثروتی به‌نام دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 34)
گاری - چهار نوع اعضای یک تیم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 33)
برف و بهمن - مدیریت دانش و خطر (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 32)
بحث گروهی صحیح مطابق با مدل دینامیک گروهی «بروس تاکمن» (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 31)
گم کردن هدف - تعیین اهداف شخصی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 30)
آیا می‌خواهیم بیش‌تر نواور باشیم؟! - خلاقیت در ایجاد صدای رعد و برق (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 29)
فرمانروایان مقدس - فرمانروایی حضرت داوود(علیه‌السلام) - خلاقیت در فتح اورشلیم (معرفی فیلم مدیریتی شم
فرانکی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 28)
چگونگی تأثیر تعهد شغلی بر کسب و کار (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 27)
یک گردش خوب - نورمن ویزدم - خلاقیت، احساس مسؤولیت و سماجت در پیگیری وظایف (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌
قهوه و استراتژی - مجموعه‌ای از راهکارها برای دستیابی ‌به مزیت رقابتی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 25)
اعتقاد به خشنودی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 24)
بازسازی روحیه‌ی تعهد در کارمندان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 23)
مستر بین و خلاقیت در شناسایی سارق (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 22)
درس‌های مدیریتی از مسابقه‌ی لاک‌پشت و خرگوش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 21)
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت یوسف(علیه‌السلام) ارشاد معنوی در سایه‌ی تدابیر مادی (معرفی فیلم مدیریتی
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت یوسف(علیه‌السلام) - تعامل صادقانه با مردم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 1
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت سلیمان(علیه‌السلام) - صلابت در رهبری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 18)
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازیحضرت سلیمان(ع) - ایفای نقش آرام‌بخشی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 17)
شش عادت افراد همدل (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 16)
فرهنگ‌سازی در مترو - پلکان یا پله‌ی برقی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 15)
بسته‌بندی شکلات (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 14)
لحظه‌ی سرنوشت‌ساز راست‌گویی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 13)
یک طاووس در سرزمین پنگوئن‌ها - نواوری و شهامت (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 12)
درست‌کاری چیست؟! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 11)
از طریق نمودار سازمانی‌تان تأثیرگذاری بیش‌تری داشته باشید! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 10)
 پيوندهای اردو و اردوگاه کوچک کردن
ارتباط با اردو و اردوگاه
فيلم، عكس و كتاب اردو و اردوگاه
پيوندها
عكس اردو و اردوگاه

بخش‌هاي اردويي

نشاني مؤسسه‌ي فرهنگي تسنيم نور

تهران، خيابان وليعصر(عج)، بالاتر از تقاطح جامي، روبه‌‌روي مدرسه‌ي راهنمايي دخترانه‌ي فلسطين، پلاك 1062
تلفن: 66401476 - 66402422، ايميل: info@tnci.ir، كدپستي: 1316863669

مؤسسه‌ي فرهنگي تسنيم نور

ورود