جستجو
 
 
 
 
 بخش‌هاي ارتباطي اردو و اردوگاه کوچک کردن
 كتاب اردو و اردوگاه کوچک کردن
اردو - ارتقای مهارت‌های اجتماعی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 41)
تاريخ : 15/11/1397
مجموعه احادیث کار فرهنگی - شماره‌ی 13 - اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 40)
تاريخ : 14/10/1397
آن‌چه یک مربی اردو باید بداند (ویژه‌ی مربیان و دست‌اندرکاران فعالیت‌های اردویی و بازدیدی) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 39)
تاريخ : 20/9/1397
آموزش فراگیر فعالیت‌های اردویی دانش‌آموزان (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 38)
تاريخ : 20/8/1397
آموزش در اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 37)
تاريخ : 20/7/1397
101 بازی خانوادگی برای سفر، اردو یا جشن گرفتن در خانه
تاريخ : 17/6/1397
54 کلید طلایی برگزاری اردو (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 35)
تاريخ : 4/4/1397
جایزه دادن به رهبران‌تان در اردو (Rewarding your Leaders at Camp) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 34)
تاريخ : 9/1/1392
حمایت مورد نیاز از بزرگسالان (Supporting the Adults we Need) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 33)
تاريخ : 8/1/1392
ایجاد انگیزه در پیشاهنگی (Motivation in Scouting) (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 32)
تاريخ : 7/1/1392
آرشيو     
 كاربران آنلاين کوچک کردن
افراد آنلاين افراد آنلاين:
بازدیدکنندگان بازدیدکنندگان: 42
اعضا اعضا: 0
کل کل: 42

 کتابخانه‌ی سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی (متفرقه‌ی اردوگاهی شماره‌ی 12) کوچک کردن
کتابخانه‌ی سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی (متفرقه‌ی اردوگاهی شماره‌ی 12)متفرقه
اولين فعالیت پيشاهنگي و اردو در مرداد 1286 (1907 ميلادي) با حضور 20 نوجوان پسر و در طي 9 روز در «جزاير براون‌سي» نزديك روستاي «پوله» (Poole) در «دورست» انگلستان برگزار شد.


کتابخانه‌ی
سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی 
 مترجم:
محمد ابراهيم عليمرداني
 منبع:
اين مقاله ترجمه‌اي است از:
“Library of World Organization of Scout Movement”; World Organization of Scout Movement.

 
 
خلاصه‌‌ي مطالب
مأموریت «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» (World Organization of Scout Movement) (WOSM) عبارت است از: مشارکت در آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان از طریق یک سیستم ایجادکننده‌ی ارزش براساس «قانون و تعهد به پیشاهنگی» (Scouy Promise and Law) برای کمک به آنان جهت ایجاد دنیای بهتر است؛ دنیایی که افراد در آن خود را کاملاً متعهد بدانند و نقشی سازنده در جامعه ایفا کنند.
چشم‌انداز «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» این‌گونه ذکر شده است: «به‌وجود آوردن زمینه‌های مشارکتی واقعی به‌عنوان یک نهضت جهانی برای ایجاد دنیایی بهتر».
28 ميليون پيشاهنگ کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال اعم از: مرد و زن در 160 كشور و سرزمين فعال هستند. حدود 300 ميليون پيشاهنگ در حوزه‌هاي مختلف مشغول به فعالیت هستند.
اولين فعالیت پيشاهنگي و اردو در مرداد 1286 (1907 ميلادي) با حضور 20 نوجوان پسر و در طي 9 روز در «جزاير براون‌سي» (Brownsea Island) نزديك روستاي «پوله» (Poole) در «دورست» (Dorset) انگلستان برگزار شد.


 


 

1 - مأموریت و چشم‌انداز
مأموریت «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» (World Organization of Scout Movement) (WOSM) عبارت است از: مشارکت در آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان از طریق یک سیستم ایجادکننده‌ی ارزش براساس «قانون و تعهد به پیشاهنگی» (Scouy Promise and Law) برای کمک به آنان جهت ایجاد دنیای بهتر است؛ دنیایی که افراد در آن خود را کاملاً متعهد بدانند و نقشی سازنده در جامعه ایفا کنند [1]. این امر از طرق ذیل محقق می‌شود:

 وارد کردن کودکان، نوجوانان و جوانان در سنین رشد و شکل‌گیری‌شان در یک فرایند آموزشی غیررسمی
 استفاده از روشی ویژه به‌گونه‌ای که هر فردی عامل اصلی رشد خود در زمینه‌های ذیل شود: اتکا به خود (Self Relince)، کمک به دیگران (Supportive)، مسؤولیت‌پذیری و تعهد.
 کمک به کودکان، نوجوانان و جوانان از طریق به‌کارگیری یک سیستم ایجادکننده‌ی ارزش براساس اصول معنوی، اجتماعی و شخصیتی همان‌طور که «قانون و تعهد به پیشاهنگی» (Scout Promise and Law) ذکر شده است.


چشم‌انداز «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» این‌گونه ذکر شده است: «به‌وجود آوردن زمینه‌های مشارکتی واقعی به‌عنوان یک نهضت جهانی برای ایجاد دنیایی بهتر» [2].

مشاهده می‌کنیم پیشاهنگی وارد قرن دوم فعالیت‌های خود به‌عنوان نهضتی آموزشی تأثیرگذار و مبتنی بر ارزش‌ها شده است که بر تحقق مأموریتش متمرکز شده است؛ تمرکز بر وارد کردن کودکان، نوجوانان و جوانان تا با یکدیگر همکاری کنند و با حمایت بزرگسالان موجب رشد پتانسیل‌های خود شوند؛ بزرگسالانی که تمایل دارند و قادر هستند نقش آموزشی خود را ایفا کنند.

مشاهده می‌کنیم پیشاهنگی در سطح جهانی کودکان، نوجوانان و جوانان را جذب می‌کند و خدمات بیش از پیشی به آنان (به‌خصوص بزرگسالان) اعم از: دختر یا پسر و به افراد از بخش‌های وسیع‌تری از جامعه ارائه نماید.

هم‌چنین مشاهده می‌کنیم پیشاهنگی به‌عنوان سازمانی جذاب برای بزرگسالان اعم از: مرد و زن در همه‌ی فرهنگ‌ها، نهضتی است که با کار کردن با کودکان، نوجوانان و جوانان می‌تواند مشارکتی مهم با جامعه داشته باشد.

مشاهده می‌کنیم پیشاهنگی به‌عنوان نهضتی نواور و دینامیک با سرمایه‌هایی کافی، ساختاری ساده و تصمیم‌گیری مبتنی بر دموکراسی، فرایندهایی فراهم می‌کند که سازمان، مدیریت و ارتباطات در همه‌ی سطوح مؤثر باشد.

2 - اولویت‌های استراتژیک
موارد ذیل به‌عنوان اولویت‌های استراتژیک «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» ذکر شده است:
اولویت استراتژیک اول - ورود کودکان، نوجوانان و جوانان
اولویت استراتژیک دوم - پاسخگویی مؤثر به نیازها و انتظارات بزرگسالان
اولویت استراتژیک سوم - فرصت‌های برابر برای دختران و پسران - زنان و مردان
اولویت استراتژیک چهارم - بسط فعالیت‌ها
اولویت استراتژیک پنجم - داوطلبان پیشاهنگی
اولویت استراتژیک ششم - سازمانی برای قرن بیست و یکم
اولویت استراتژیک هفتم - پروفایل پیشاهنگی.


2 - 1 - اولویت استراتژیک اول - ورود کودکان، نوجوانان و جوانان
هدف از اولویت استراتژیک اول کمک به «سازمان‌های ملی عضو پیشاهنگی» (National Scout Organizations) (NSOs)، زندگی بخشیدن به عناصر اصلی نهضت پیشاهنگی به‌گونه‌ای است که برای جذایت و توانایی آن در دستیابی مأموریتش فوق‌العاده بااهمیت است.

برای مشاهده‌ی نتایج اولویت استراتژیک اول می‌توانید به‌نشانی ذیل مراجعه فرمایید:2 - 2 - اولویت استراتژیک دوم - پاسخگویی مؤثر به نیازها و انتظارات بزرگسالان
هدف اولویت استراتژیک دوم، پشتیبانی از «سازمان‌های ملی عضو پیشاهنگی» در پاسخگویی مؤثر به نیازها و انتظارات بزرگسالان است. این امر با عضویت این مقطع سنی و افزایش شهرت پیشاهنگی به‌عنوان سازمانی افزایش می‌یابد که به کودکان، نوجوانان و جوانان در انتقال‌شان به بزرگسالی کمک می‌کند.

برای مشاهده‌ی نتایج اولویت استراتژیک دوم می‌توانید به‌نشانی ذیل مراجعه فرمایید:2 - 3 - اولویت استراتژیک سوم - فرصت‌های برابر برای دختران و پسران - زنان و مردان
هدف اولویت استراتژیک سوم، تعیین ابزارها و حمایت‌های مورد نیاز برای کمک به «سازمان‌های ملی عضو پیشاهنگی» برای ایجاد فرصت‌های برابر برای دختران و پسران و هم‌چنین زنان و مردان در تمام سطوح است. بدین‌ترتیب از طریق افزایش عضوضیت کودکان، نوجوانان و جوانان و با رهبری بزرگسالان، فرصت‌های جدیدی برای هر فرد ایجاد می‌شود و لذا موازنه‌ی حتی بیش‌تری در نسبت تعداد مردان به زنان در انجمن‌ها ایجاد خواهد شد.

2 - 4 - اولویت استراتژیک چهارم - بسط فعالیت‌ها
هدف اولویت استراتژیک چهارم، حمایت از «سازمان‌های ملی عضو پیشاهنگی» در تعیین و پاسخگویی به نیازهای کودکان، نوجوانان و جوانان و هم‌چنین بزرگسالان و جامعه به‌خصوص در جاهایی است که در حال حاضر پیشاهنگی تأثیری نگذاشته است.

این امر با افزایش عضویت در پیشاهنگی و تأثیر آن در دنیای امروز محقق می‌شو‌‌ند.

علاقه‌مندان برای مطالعه‌ی مستندات، کتاب‌ها و موادی در ارتباط با بسط فعالیت‌ها می‌توانند به‌نشانی ذیل مراجعه فرمایند:


 
2 - 5 - اولویت استراتژیک پنجم - داوطلبان پیشاهنگی
هدف اولویت استراتژیک پنجم، تعریف مجدد مفهوم داوطلب بودن در فعالیت‌های پیشاهنگی است که با بازبینی سیاست‌ها و فعالیت‌ها به «سازمان‌های ملی عضو پیشاهنگی» کمک می‌کند یک گروه جدید از بزرگسالان در پیشاهنگی در فعالیت‌ها همکاری داشته و به تلاش خود ادامه دهند.

این اولویت استراتژیک نهضت پیشاهنگی در سال‌های 1381 تا 1384 (2002 تا 2005 میلادی) مورد توجه بوده است.2 - 6 - اولویت استراتژیک ششم - سازمانی برای قرن بیست و یکم
هدف اولویت استراتژیک ششم، کمک به «سازمان‌های ملی عضو پیشاهنگی» هم‌چنین «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» در سطح منطقه‌ای و جهانی است تا رویکردی برای بازبینی ساختارها، سیستم‌ها و مدیریت‌شان اتخاذ کنند برای این‌که آنان را قادر سازد در برابر نیازهای در حال تغییر جامعه انعطاف‌پذیری داشته به‌سرعت و به‌شکلی مؤثر پاسخگو باشند.2 - 7 - اولویت استراتژیک هفتم - پروفایل پیشاهنگی
هدف اولویت استراتژیک هفتم، ایجاد توانایی‌های پیشاهنگی در زمینه‌های ارتباطی، مشارکتی و سرمایه‌ای در تمام سطوح است؛ این امر در حمایت از فعالیت‌ها در دستیابی به مأموریت «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» حیاتی محسوب می‌شود.«رابرت بیدن پاول» (Robert Baden-Powell)
3 - شکل‌گیری اولیه
28 ميليون پيشاهنگ کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال اعم از: مرد و زن در 160 كشور و سرزمين فعال هستند. حدود 300 ميليون پيشاهنگ در حوزه‌هاي مختلف مشغول به فعالیت هستند.

اولين فعالیت پيشاهنگي و اردو در مرداد 1286 (1907 ميلادي) با حضور 20 نوجوان پسر و در طي 9 روز در «جزاير براون‌سي» (Brownsea Island) نزديك روستاي «پوله» (Poole) در «دورست» (Dorset) انگلستان برگزار شد. اين اردو - که توسط «رابرت بیدن پاول» (بنيانگذار پيشاهنگي در جهان) برگزار شد - بسيار موفقيت‌اميز بود و ثابت كرد روش‌های به‌كار گرفته شده براي کودکان، نوجوانان و جوانان بسيار جذاب بوده و به‌خوبي جواب مي‌دهد!

سال بعد «رابرت بیدن پاول» كتاب‌هايي با عنوان: «پيشاهنگي براي پسران نوجوان» (Scouting for Boys) منتشر كرد كه هر قسمت از آن هر دو هفته يك‌بار به‌قيمت يك پني (یکصدم دلار)‌ منتشر مي‌شد. این‌کار در آن‌زمان موفقیتی هرچند کوچک به‌حساب می‌آمد. در اين كتاب وي قصد داشت روشي براي آموزش پسران ارائه كند روشي كه سازمان‌هاي فعال آن‌زمان – كه در امر جوانان در امريكا فعال بودند – به آن نياز داشتند. در كمال تعجب مشاهده كرد کودکان، نوجوانان و جوانان در آن‌چه وي طراحي كرده بود خود را سازماندهي مي‌كردند و تا به امروز به يكي از بزرگ‌ترين جنبش‌هاي کودکان، نوجوانان و جوانان در جهان تبديل شده است.


  
 

 
4 - کتابخانه
کتابخانه‌ی «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» شامل اسناد مکتوبی در قالب‌های ذیل است:

 کتاب (Book)
 کتابچه (Booklet)
 جزوه (Factsheet)
 مجموعه رهنمودها (Guidelines)
 فایل‌هایی برای ارائه‌ی مطالب (Presentations)
 موارد منتشر شده (Publications)
 گزارش‌ها (Reports)
 ابزار (Toolkit)
 مواد آموزشی (Training Materials)
 کارگاه (Workshop).


مطالب محتوایی ارائه شده به انواع ذیل طبقه‌بندی می‌شود:
 بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
 مباحث مربوط به برند و حقوق مالکیتی معنوی (کپی‌رایت) (Branding and Copyright)
 مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection)
 ارتباطات (Communication)
 تنوع فرهنگی (Diversity)
 محیط (Environment)
 رویدادها (Events)
 مدیریت مالی (Finantial Management)
 بسیج امکانات مالی (Fund Mobilisation)
 مبانی پیشاهنگی (Fundamentals of Scouting)
 موازنه‌ی جنسیتی (Gender Balancing)
 تاریخچه (History)
 مستندات مرتبط با انجمن (Institutional Documents)
 سازمان یادگیرنده (Learning Organisations)
 مدیریت (Management)
 بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
 توسعه‌ی عضویت در پیشاهنگی (Membership Growth)
 مشارکت‌کنندگان (Partnerships)
 آموزش توقف جنگ (صلح) (Peace Education)
 سیاست‌ها (Policies)
 کیفیت در پیشاهنگی (Quality of Scouting)
 شناخت (Recognition)
 به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
 تحقیق و مطالعه (Research and Study)
 مهارت‌ها و فعالیت‌ها (Skills and Activities)
 تأثیر اجتماعی (Social Impacts)
 رشد معنوی (Spiritual Development)
 برنامه‌ریزی استراتژیک (Strategic Planning)
 آموزش مهارت‌ها و یادگیری (Training & Learning)
 مباحث مربوط با داوطلبان (Volunteering)
 تفویض اختیار به کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Empowerment)
 ورود کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Involvement)
 برنامه‌ریزی برای کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Programme).

مطالب محتوایی ارائه شده با توجه به افراد در مقاطع سنی مختلف طبقه‌بندی می‌شود:

 پیشاهنگان شش تا هشت ساله (Pre- Cub Scouts)
 پیشاهنگان هشت تا یازده ساله (Cub Scouts)
 پیشاهنگان یازده تا چهارده ساله (Scouts)
 پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
 پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
 پیشاهنگان بزرگسال (Adults).
چهارچوب نشان پیشاهنگی وودبج «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» (WOSM's Wood Badge Framework)
5 - بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
5 - 1 - عنوان: چهارچوب نشان پیشاهنگی وودبج «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» (WOSM's Wood Badge Framework)
 نشانی:
 نوع محتوا:
موارد منتشر شده (Publications)
 مخاطبین هدف:
بزرگسالان، رهبران، داوطلبان و مربیان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسال
 طبقه‌بندی موضوعی:
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف:
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 کپی‌رایت:
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس:
فرانسوی، روسی و اسپانولی
 نشانی دانلود: 
 

  بزرگسالان در پیشاهنگی – سیاست جهانی (Adults in Scouting - World Policy)
5 - 2 - عنوان: بزرگسالان در پیشاهنگی – سیاست جهانی (Adults in Scouting - World Policy)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
کتاب (Book)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان، داوطلبان و مربیان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection)
تنوع فرهنگ‌ها (Diversity)
موازنه‌ی جنسیتی (Gender Balancing)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
سیاست‌ها (Policies)
شناخت (Recognition)
به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
آموزش مهارت‌ها و یادگیری (Training & Learning)
مباحث مربوط با داوطلبان (Volunteering)
تفویض اختیار به کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Empowerment)
ورود کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Involvement)
برنامه‌ریزی برای کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Programme)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر مرکزی
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 - 1390 (2011 میلادی)
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس:
فرانسوی و اسپانولی
 تعداد صفحات: 
16
 نشانی دانلود: 
 

  تلاش برای به‌دست آوردن یک جایزه‌ی اسکار - آگاهی و شناخت نسبت به شایستگی‌های خود (Going for an Oscar - Awareness and recognition of your own competencies)

5 - 3 - عنوان: تلاش برای به‌دست آوردن یک جایزه‌ی اسکار - آگاهی و شناخت نسبت به شایستگی‌های خود (Going for an Oscar - Awareness and recognition of your own competencies)

 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
گروه مراقبت از سرمایه‌های بزرگسالان (Adult Resources Care Group)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1388 (2009 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
قرانسوی
 تعداد صفحات: 
16
 نشانی دانلود: 
  

  استفاده از یکصدمین سالگرد پیشاهنگی جهت استخدام بزرگسالان (Using Scouting’s Centenary for Adult Recruitment)
5 - 4 - عنوان: استفاده از یکصدمین سالگرد پیشاهنگی جهت استخدام بزرگسالان (Using Scouting’s Centenary for Adult Recruitment)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
گروه مراقبت از سرمایه‌های بزرگسالان (Adult Resources Care Group)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1386 (2007 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی - ایتالیایی - پرتغالی - بوسنیایی - کرواسی - صربستانی
 تعداد صفحات: 
8
 نشانی دانلود: 
  

   ترین‌اسپاتینگ - کسب مهارت‌های شناخته‌شده‌ی بزرگسالان (Trainspotting - Getting Adult Training Recognised)
5 - 5 - عنوان: کسب مهارت‌های شناخته‌شده‌ی بزرگسالان (Trainspotting - Getting Adult Training Recognised)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
شناخت (Recognition)
به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
گروه مراقبت از سرمایه‌های بزرگسالان (Adult Resources Care Group)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1386 (2007 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
10
 نشانی دانلود: 
  

    ارزش داوطلب بودن (Value of Volunteering)
5 - 6 - عنوان: ارزش داوطلب بودن (Value of Volunteering)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
گروه مراقبت از سرمایه‌های بزرگسالان (Adult Resources Care Group)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1386 (2007 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
8
 نشانی دانلود: 
 
 

ایجاد انگیزه در پیشاهنگی (Motivation in Scouting)
5 - 7 - عنوان: ایجاد انگیزه در پیشاهنگی (Motivation in Scouting)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان جوان - بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
پیشاهنگان شش تا هشت ساله (Pre- Cub Scouts)
پیشاهنگان هشت تا یازده ساله (Cub Scouts)
پیشاهنگان یازده تا چهارده ساله (Scouts)
پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
مدیریت (Management)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
گروه مراقبت از سرمایه‌های بزرگسالان (Adult Resources Care Group)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1388 (2009 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
9
 نشانی دانلود: 
 
 

حمایت مورد نیاز از بزرگسالان (Supporting the Adults we Need)
5 - 8 - عنوان: حمایت مورد نیاز از بزرگسالان (Supporting the Adults we Need)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
مدیریت (Management)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
گروه مراقبت از سرمایه‌های بزرگسالان (Adult Resources Care Group)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1381 (2002 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
12
 نشانی دانلود: 
 
 

جایزه دادن به رهبران‌تان در اردو (Rewarding your Leaders at Camp)
5 - 9 - عنوان: جایزه دادن به رهبران‌تان در اردو (Rewarding your Leaders at Camp)
 نشانی:
 اطلاعات انتشار:
 محل انتشار: 
سوییس
 
 
تصویری از پیشاهنگی در منطقه‌ی آسیا – اقیانوسیه (کشورهای مجاور اقیانوس آرام) (Image of Scouting in the Asia-Pacific Region)
6 - مباحث مربوط به برند و حقوق مالکیتی معنوی (کپی‌رایت) (Branding and Copyright)

6 - 1 - عنوان: تصویری از پیشاهنگی در منطقه‌ی آسیا – اقیانوسیه (کشورهای مجاور اقیانوس آرام) (Image of Scouting in the Asia-Pacific Region)

 نشانی:
 نوع محتوا: 
موارد منتشر شده (Publications)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان، رهبران، داوطلبان و مربیان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
مباحث مربوط به برند و حقوق مالکیتی معنوی (کپی‌رایت) (Branding and Copyright)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی آسیا - اقیانوسیه
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی آسیا - اقیانوسیه

 تاریخ انتشار: 
1388 (2009 میلادی)

 محل انتشار: 
فیلیپین

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 تعداد صفحات: 
68
 نشانی دانلود: 
 
 

بزرگسالان در پیشاهنگی – سیاست جهانی (Adults in Scouting - World Policy)
7 - مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection)

7 - 1 - عنوان: بزرگسالان در پیشاهنگی – سیاست جهانی (Adults in Scouting - World Policy)

 نشانی:
 نوع محتوا: 
کتاب (Book)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان، داوطلبان و مربیان
 دامنه‌ی سنی:
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
بزرگسالان در پیشاهنگی (Adults in Scouting)
مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection)
تنوع فرهنگی (Diversity)
موازنه‌ی جنسیتی (Gender Balancing)
بزرگسالان مدیر (مدیریت بزرگسالان) (Managing Adults)
سیاست‌ها (Policies)
شناخت (Recognition)
به‌کارگیری نیروهای انسانی و حفظ آن‌ها (Recruitment & Retention)
آموزش مهارت‌ها و یادگیری (Training & Learning)
مباحث مربوط با داوطلبان (Volunteering)
تفویض اختیار به کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Empowerment)
ورود کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Involvement)
برنامه‌ریزی برای کودکان، نوجوانان و جوانان (Youth Programme)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر مرکزی
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
1390 (2011 میلادی)
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی و اسپانولی
 تعداد صفحات: 
16
 نشانی دانلود: 
 

 
بزرگسالان در پیشاهنگی - سیاست جهانی (Adults in Scouting - World Policy)
7 - 2 - عنوان: ابزار مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection Tool-Kit)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
ابزار (Toolkit)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
پیشاهنگان شش تا هشت ساله (Pre- Cub Scouts)
پیشاهنگان هشت تا یازده ساله (Cub Scouts)
پیشاهنگان یازده تا چهارده ساله (Scouts)
پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
 طبقه‌بندی موضوعی: 
مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection)
اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (European Region) (WAGGGS)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)

 تاریخ انتشار: 
1386 (2007 میلادی)

 محل انتشار: 
سوییس

 اطلاعات دیگر:

 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
23
 نشانی دانلود: 
 
 

ابزار مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection Tool-Kit)
7 - 3 - عنوان: مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان – ایمنی از سمپوزیوم آسیب‌ها (The Safe from Harm Symposium)
 نشانی:
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی:
پیشاهنگان شش تا هشت ساله (Pre- Cub Scouts)
پیشاهنگان هشت تا یازده ساله (Cub Scouts)
پیشاهنگان یازده تا چهارده ساله (Scouts)
پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
 طبقه‌بندی موضوعی: 
مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان (Child Protection)
اطلاعات حقوق معنوی:
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
-
 تعداد صفحات: 
8
 نشانی دانلود: 
 
 
بیش از 30 میلیون جوانی که رهبری نواوری را برعهده دارند (Over 30 million young people are leading the innovation)

8 - ارتباطات (Communication)

8 - 1 - عنوان: بیش از 30 میلیون جوانی که رهبری نواوری را برعهده دارند (Over 30 million young people are leading the innovation)

 نشانی: 
 نوع محتوا: 
کتابچه (Booklet)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان، حامیان مالی، مشارکت‌کنندگان و رسانه‌ها
 دامنه‌ی سنی: 
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات:
8
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 


استراتژی ارتباطات در سال 1381-1380 – منطقه‌ی افریقا (Communication Strategy 2011-2012 - Africa Region)
8 - 2 - عنوان: استراتژی ارتباطات در سال 1381-1380 – منطقه‌ی افریقا (Communication Strategy 2011-2012 - Africa Region)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
ارتباطات (Communication)
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 
رهنمودهایی درباره‌ی چگونگی طراحی لوگوی یک رویداد رسمی و بین‌المللی (Communication Strategy 2011-2012 - Africa Region)

8 - 3 - عنوان: رهنمودهایی درباره‌ی چگونگی طراحی لوگوی یک رویداد رسمی و بین‌المللی (Communication Strategy 2011-2012 - Africa Region)

 نشانی: 
 نوع محتوا: 
مجموعه رهنمودها (Guidelines)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان جوان – بزرگسالان – رهبران – داوطلبان – مربیان – مشارکت‌کنندگان و رسانه‌ها
 دامنه‌ی سنی: 
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
مباحث مربوط با برند و حقوق مالکیتی معنوی (کپی‌رایت) (Branding and Copyright)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر فرماندهی (Commanding Officer) (CO)
 کپی‌رایت:
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
1387 (2009 میلادی)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر فرماندهی (Commanding Officer) (CO)
 تاریخ انتشار: 
دی 1386 (ژانویه‌ی 2008 میلادی)
اردیبهشت 1389 (مه 2010 میلادی)
 محل انتشار:
 
ژنو - سوییس
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
2
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 


برنامه‌ریزی آموزش مهارت‌ها و حمایت‌ها در سال 1389 (2010 میلادی) (Tell the Story- Training and Support Plan 2010)

8 - 4 - عنوان: داستان گفتن - برنامه‌ریزی آموزش مهارت‌ها و حمایت‌ها در سال 1389 (2010 میلادی) (Tell the Story- Training and Support Plan 2010)

 نشانی: 
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
داوطلبان و مربیان
 دامنه‌ی سنی: 
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 تاریخ انتشار:
اسفند 1388 (مارس 2010 میلادی)
 محل انتشار:
 
ژنو - سوییس
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
5
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 


چگونه داستان بگوییم؟ (How to Tell the Story)
8 - 5 - عنوان: چگونه داستان بگوییم؟ (How to Tell the Story)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی: 
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
«ریچارد آمالوی» (Richard Amalvy)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 اطلاعات انتشار: 
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 تاریخ انتشار: 
1388 (2009 میلادی)
 محل انتشار:
 
سوییس
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
فرانسوی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات:
43
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 


  راهنمای آموزش مهارت‌ها - دومین نسخه‌ی اصلاح شده (Training manual - Second updated edition)
8 - 6 - عنوان: راهنمای آموزش مهارت‌ها - دومین نسخه‌ی اصلاح شده (Training manual - Second updated edition)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی: 
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
مباحث مربوط با برند و حقوق مالکیتی معنوی (کپی‌رایت) (Branding and Copyright)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
«ریچارد آمالوی» (Richard Amalvy)
 کپی‌رایت:
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
1387 (2008 میلادی)
 اطلاعات انتشار:
 شابک: 
978-2-917213-01-8
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) و سازمان گرافیکی گارکیو (Graficas – Garcue)
 تاریخ انتشار: 
1387 (2008 میلادی)
 محل انتشار:
 
والادولید (Valladolid)
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
فرانسوی
 ترجمه‌های دردسترس: 
اسپانولی
 تعداد صفحات: 
145
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 


دانستن آن‌چه گفته می‌شود و چگونگی گفتن و نمایش آن (Knowing what to say, how to say it and how to show it)
8 - 7 - عنوان: دانستن آن‌چه گفته می‌شود و چگونگی گفتن و نمایش آن (Knowing what to say, how to say it and how to show it)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
نوجوانان - بزرگسالان – بزرگسالان جوان
 دامنه‌ی سنی: 
پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
-
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر فرماندهی (Commanding Officer) (CO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر فرماندهی (Commanding Officer) (CO)
 تاریخ انتشار: 
1386 (2007 میلادی)
 محل انتشار:
 
-
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی - اسپانولی
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 


گزارش پیشاهنگی جهانی (The World Scouting Report)
8 - 8 - عنوان: گزارش پیشاهنگی جهانی (The World Scouting Report)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
گزارش‌ها (Reports)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان جوان - بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی: 
-
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر فرماندهی (Commanding Officer) (CO)
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
1385 (2006 میلادی)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – دفتر فرماندهی (Commanding Officer) (CO)
 تاریخ انتشار: 
1385 (2006 میلادی)
 محل انتشار:
 
ژنو - سوییس
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
100
 نشانی مطالعه به‌صورت آنلاین: 
  نشانی دانلود: 
 


یک عهد - یک تصویر (One Promise, One Image)
8 - 9 - عنوان: یک عهد - یک تصویر (One Promise, One Image)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
فایل‌هایی برای ارائه‌ی مطالب (Presentations)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان جوان - بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی: 
پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
-
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB)
 تاریخ انتشار: 
1384 (2005 میلادی)
آخرین نسخه 1386 (2007 میلادی)
 محل انتشار:
 
-
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات: 
-
  نشانی دانلود: 
 


اینترنت - فرصت‌ها و چالش‌های پیشاهنگی (The Internet - Opportunities and Challenges for Scouting)
8 - 10 - عنوان: اینترنت - فرصت‌ها و چالش‌های پیشاهنگی (The Internet - Opportunities and Challenges for Scouting)
 نشانی: 
 نوع محتوا: 
مواد آموزشی (Training Materials)
 مخاطبین هدف: 
بزرگسالان
 دامنه‌ی سنی: 
پیشاهنگان شش تا هشت ساله (Pre- Cub Scouts)
پیشاهنگان هشت تا یازده ساله (Cub Scouts)
پیشاهنگان یازده تا چهارده ساله (Scouts)
پیشاهنگان چهارده تا هفده ساله (Venture Scouts)
پیشاهنگان هفده تا بیست ساله (Rover Scouts)
بزرگسالان
 طبقه‌بندی موضوعی: 
ارتباطات (Communication)
 اطلاعات حقوق معنوی:
 مؤلف: 
-
 کپی‌رایت: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO)
 اطلاعات انتشار:
 انتشارات: 
دفتر جهانی پیشاهنگی (World Scout Bureau) (WSB) – منطقه‌ی اروپا (WSB ERO) (WRO)
 تاریخ انتشار: 
1381 (2002 میلادی)
 محل انتشار:
 
سوییس
 اطلاعات دیگر:
 زبان اصلی:
 
انگلیسی
 ترجمه‌های دردسترس: 
فرانسوی
 تعداد صفحات:
6 

پي‌نوشت‌ها
[1] مأموریت «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» این‌گونه ذکر شده است:
To contribute to the education of young people, through a value system based on the Scout Promise and Law, to help build a better world where people are self- fulfilled as individuals and play a constructive role in society.
[2] مأموریت «سازمان جهانی نهضت پیشاهنگی» این‌گونه ذکر شده است:
As a global Movement, making a real contribution to creating a better world.


 
 
1392/1/12 لينک مستقيم

نظر شما پس از تاييد در سايت قرار داده خواهد شد
نام :
پست الکترونيکي :
صفحه شخصي :
نظر:
تایید انصراف
اردو و اردوگاه
 آخرین عکس‌های اردوگاه‌ها کوچک کردن
 آخرین مطالب اوقات فراغت کوچک کردن
سگی به‌نام جوی و حواصیل (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 44)
یکی پس از دیگری (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 42)
آخرین عکس (اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان شماره‌ی 41)
داستان پدرم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 40)
اِی‌اِن‌جی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 39)
آسمان آریانه (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 38)
نقشی از جان (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 37)
دوست صمیمی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 36)
سلام شتر! - ارزش دوستی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 35)
سمفونی میمون (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 34)
سپیده‌دم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 33)
تغییر تخم‌مرغ (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 32)
َوَردست (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 31)
کودکان در باغ‌وحش (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 30)
اهرام مصر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 29)
روح (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 27)
ارواح شعبده‌باز (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 26)
اونو بگیرید! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 25)
مادر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 24)
روش صحیح (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 23)
داستانی کوتاه‌ از یک روباه و یک موش (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 22)
ناممکن برای کبوتر (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 21)
بازی گِری یا پیرمرد بازنشسته‌ی شطرنج‌باز (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 20)
هدف (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 19)
آه پسر - زندگی پسر فقیر مالزیایی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 18)
سردار شهید حاج احمد کاظمی - قسمت دوم (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 17)
سردار شهید حاج احمد کاظمی - قسمت اول (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 16)
شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علی، مهدی و حمید باکری (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 15)
بره‌ای شجاع در جزیره - قسمت اول (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 14)
پروازی بلند (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 13)
اریگامی یا کاغذ و تا (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 12)
دنیا در یک دقیقه! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 11)
تهدید آرام (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 10)
«ماریزا» الاغ لجوج (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 9)
آخرین گره (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 8)
فقدان روشنایی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 7)
دکتر سعید کاظمی آشتیانی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 6)
اروپا و ایتالیا (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 5)
ساعت زنگ‌دار (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 4)
لامپ! (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 3)
ارتباط برقرار کردن با نوجوان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 45)
چرا به‌نظر می‌رسد نصایح پدرانه و مادرانه در لحظه‌ی مورد نظر جواب نمی‌دهد؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خا
چگونه ارتباط نزدیک‌مان را با نوجوانان‌مان حفظ کنیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 43)
زمانی که بچه‌ها بدرفتاری می‌کنند (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 42)
تکلیف منزل - امروزه در برابر گذشته (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 41)
یافتن مدرسه‌ی مناسب برای تأمین نیازهای فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 40)
نصایحی برای فرزندان و والدین در مورد آزمون‌ها (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 39)
تجربه در برابر موفقیت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 38)
چگونه ارتباط‌های بین‌فردی به موفقیت می‌انجامد؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 37)
آیا از نوجوانان‌مان سؤال بپرسیم که ... (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 36)
اهمیت عذرخواهی از نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 35)
آموزش عذرخواهی به نوجوانان با ذکر مثال (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 34)
خودتنظیمی به‌عنوان پیش‌بینی‌کننده‌ی موفقیت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 33)
چگونه والدینی خودآگاه باشیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 32)
ارتباط برقرار کردن با نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 31)
آموزش خودکنترلی به بچه‌ها (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 30)
اعتماد به فرزندان 8 الی 12 ساله‌ی‌مان برای تصمیم‌گیری صحیح (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌
نکته‌هایی برای ارتقای نوجوانان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 28)
فواید درگیر بودن بچه‌ها با فعالیت‌های مثبت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 27)
تصمیم‌گیری نوجوان در برابر تصمیم‌گیری بزرگسال (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 26)
تصمیم‌گیری مناسب برای نوجوانان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 25)
نوجوانان و تصمیم‌‌گیری مناسب (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 24)
آموزش مسؤولیت‌پذیری به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 23)
آموزش مستقل بودن به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 22)
چگونگی ایفای نقش برای تصمیم‌گیری‌های بهتر (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 21)
رقابت سالم (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 20)
سخنی درباره‌ی رقابت (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 19)
کمک به فرزندان 9 الی 12 ساله در جهت رشد مهارت‌های تفکر انتقادی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شم
چگونه یک مربی بزرگ باشیم؟ (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 17)
آموزش بخشندگی به فرزندان‌مان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 16)
توسعه‌ی مهارت‌های تصمیم‌گیری (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 15)
آداب رفتاری خوب برای فرزندان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 14)
رعایت آداب رفتاری احترام محسوب می‌شود (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 13)
نکته‌هایی برای آموزش آداب رفتاری (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 12)
آموزش همدلی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 11)
اعمال ارزش‌های خانوادگی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 10)
ایجاد ارزش‌های خانوادگی (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 9)
اِعمال تدریجی ارزش‌های خوب در فرزندان‌تان (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 7)
شش عادت افراد همدل (سخنرانی کوتاه درباره‌ی خانواده به‌شماره‌ی 6)
پنج پیام پدر و مادر مثبت بودن (اوقات فراغت خانواده شماره‌ی 5)
دو دلیل برای شکست سازمان‌ها و چگونگی اجتناب از آن (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 56)
برای رهبری بزرگ بودن چه باید کرد؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 55)
مدیریت دانش و عملکرد فرایند - دلالت‌های عملی - قسمت دوم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 54)
مدیریت دانش و عملکرد فرایند - دلالت‌های عملی - قسمت اول (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 53)
چطور در کارهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم بهتر شویم؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 51)
چگونه درس‌های آموخته شده را در پایان یک پروژه جذب کنیم؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 50)
چارلی چاپلین در عصر جدید (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 49)
مربی‌گری چیست؟ (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 48)
مدیریت دانش سازمانی - شناساندن و حذف نرم‌افزاری کارمندان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 47)
نمودار مثلثی دانش فرایند و نرم‌افزارهای مدیریت دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 46)
طوفان ذهنی؛ روشی صحیح، منصفانه، پسندیده و اخلاقی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 45)
مقدمه‌ای بر یادگیری مؤثر درس‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 44)
سازمان‌های یادگیرنده - اهمیت مدیریت دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 43)
مدیریت دانش برای تمام نسل‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 42)
مقدمه‌ای بر استقرار سیستم مدیریت دانش در سازمان‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 41)
سیستم مدیریت دانش - ایجاد تجربه‌ای بهتر برای مشتریان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 40)
نمونه‌ای از کارکرد نرم‌افزارهای مدیریت دانش - افزایش کارایی در سازمان‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی
مدیریت دانش - افراد، فرایندها و فناوری‌ها (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 38)
ملاقات «باری» و «سامی» (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 37)
سیستم فکر کردن - پنگوئن‌ها و شیرماهی‌ها در یک کوه یخی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 36)
آن‌چه می‌دانیم کشف کنیم! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 35)
سهم‌گذاری توانمندی، سرمایه و ثروتی به‌نام دانش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 34)
گاری - چهار نوع اعضای یک تیم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 33)
برف و بهمن - مدیریت دانش و خطر (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 32)
بحث گروهی صحیح مطابق با مدل دینامیک گروهی «بروس تاکمن» (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 31)
گم کردن هدف - تعیین اهداف شخصی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 30)
آیا می‌خواهیم بیش‌تر نواور باشیم؟! - خلاقیت در ایجاد صدای رعد و برق (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 29)
فرمانروایان مقدس - فرمانروایی حضرت داوود(علیه‌السلام) - خلاقیت در فتح اورشلیم (معرفی فیلم مدیریتی شم
فرانکی (اوقات فراغت کودک، نوجوان و جوان شماره‌ی 28)
چگونگی تأثیر تعهد شغلی بر کسب و کار (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 27)
یک گردش خوب - نورمن ویزدم - خلاقیت، احساس مسؤولیت و سماجت در پیگیری وظایف (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌
قهوه و استراتژی - مجموعه‌ای از راهکارها برای دستیابی ‌به مزیت رقابتی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 25)
اعتقاد به خشنودی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 24)
بازسازی روحیه‌ی تعهد در کارمندان (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 23)
مستر بین و خلاقیت در شناسایی سارق (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 22)
درس‌های مدیریتی از مسابقه‌ی لاک‌پشت و خرگوش (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 21)
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت یوسف(علیه‌السلام) ارشاد معنوی در سایه‌ی تدابیر مادی (معرفی فیلم مدیریتی
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت یوسف(علیه‌السلام) - تعامل صادقانه با مردم (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 1
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازی حضرت سلیمان(علیه‌السلام) - صلابت در رهبری (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 18)
سبک مدیریت و فرهنگ‌سازیحضرت سلیمان(ع) - ایفای نقش آرام‌بخشی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 17)
شش عادت افراد همدل (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 16)
فرهنگ‌سازی در مترو - پلکان یا پله‌ی برقی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 15)
بسته‌بندی شکلات (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 14)
لحظه‌ی سرنوشت‌ساز راست‌گویی (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 13)
درست‌کاری چیست؟! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 11)
از طریق نمودار سازمانی‌تان تأثیرگذاری بیش‌تری داشته باشید! (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 10)
یک طاووس در سرزمین پنگوئن‌ها - نواوری و شهامت (معرفی فیلم مدیریتی شماره‌ی 12)
 پيوندهای اردو و اردوگاه کوچک کردن
ارتباط با اردو و اردوگاه
فيلم، عكس و كتاب اردو و اردوگاه
پيوندها
عكس اردو و اردوگاه

بخش‌هاي اردويي

نشاني مؤسسه‌ي فرهنگي تسنيم نور

تهران، خيابان وليعصر(عج)، بالاتر از تقاطح جامي، روبه‌‌روي مدرسه‌ي راهنمايي دخترانه‌ي فلسطين، پلاك 1062
تلفن: 66401476 - 66402422، ايميل: info@tnci.ir، كدپستي: 1316863669

مؤسسه‌ي فرهنگي تسنيم نور

ورود