جستجو
ورود
 
View Article Detail
اصول سرپرستی و مدیریت اردوها، کاروان‌ها و مسابقه‌های ورزشی (کتاب و سایر مواد آموزشی اردو و اردوگاه شماره‌ی 46)

تاريخ :  22/6/1398 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  482

موضوع: 
مسابقه‌های ورزشی - مدیریت
اردو و اردوداری - برنامه‌ریزی 
پدیدآورنده: 
بهرام صالح‌نیا
محمد رحیم رسولی‌آزاد 
ناشر: 
پادینا 
۲۱۲ صفحه - وزیری (شومیز) - چاپ ۱ - ۵۰۰ نسخه

اصول سرپرستی و مدیریت

اردوها، کاروان‌ها و مسابقه‌های ورزشی موضوع: 
مسابقه‌های ورزشی - مدیریت
اردو و اردوداری - برنامه‌ریزی

 پدیدآورنده: 
بهرام صالح‌نیا
محمد رحیم رسولی‌آزاد

 ناشر: 
پادینا

  ۲۱۲ صفحه - وزیری (شومیز) - چاپ ۱ - ۵۰۰ نسخه

 رده‌بندی کنگره: 
۱۳۹۵ 17ص9الف/48/‫‬‭‫GV۱۹۱‭‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

 شابک:  
‫‬‭978-600-8588-06-1‬‬

 رده‌ی دیویی: 
‫‬‭۷۹۶. ۵۴۲۲۰۹۵۵‬‬

 تاریخ نشر: 
24/02/1396

 گزیده‌ی متن کتاب:
توسعه‌ی روزافزون ابعاد مختلف سازمان‌ها و تغییر وحولات بی‌سابقه‌ای که نتیجه‌ی زندگی در عصر کنونی است و از طرفی روندپُرشتاب این دگرگونی‌ها، این پیام را به ما می‌رساند که برای حفظ جایگاه سازمان‌ها در جامع، راه و روش‌های جدیدی باید گرفته شودتا کارایی لازم را داشته باشد. از جمله سطوح مهم و ساسی سازمان‌ها، سطح مدیریتی و سرپرستی آن است. زیرا رده‌های پایین‌تر در سازمان‌ها، در حال اجرای أمور عملیاتی آن هستند. در واقع مدیران، برنامه‌ی کلی سنجش، کنترل و بهبود روش‌های کاری و برنامه‌ریزی عملیاتی را در سطوح بالاتر عهده‌دار هستند.

در این نوشتار، مدیریت در ارتباط با اردوها بوده و در بحث اردوهای مختلف (دانش‌اموزی، دانشجویی، ورزشی و ...) رعایت دقیق أصول مدیریتی الزامی است؛ چرا که اهمیت سازندگی اردوها به‌حدی است که ممکن است طی ماه‌ها و حتی سال‌ها نتیجه‌ای ‌به‌دست آورد که شاید بتوان آن را در طی یک اردوی یک‌هفته‌ای به‌دست آورد. در واقع در محیط دوستانه‌ی اردو، افراد به دیگران اجازه می‌دهند که در یک هم‌اندیشی و تفکر مشترک، به‌دور هم جمع شوند و در واقع اولین قدم یک نوجوان یا جوان برای تجربه‌ی استقلال، خود باوری، اعتماد به نفس و زندگی گروهی است و نقشی که اردوها در زندگی نوجوانان و جوانان ایفا می‌کنند بسیار عمیق است.

کتاب حاضر در دوازده فصل با عناوینی در باب آشنایی با مدیریت و سرپرستی اردوها و مطالب وابسته، سعی دارد تا با ارائه‌ی الگویی علمی و کارامد، اهداف برگزاری اردوهای ورزشی را به‌تصویر بکشد تا مدیران و دست‌اندرکاران اردوها با برنامه‌ریزی و استفاده از مفاهیم کاربردی این کتاب، به اهداف اردو شامل: کسب تجربه و افزایش مهارت‌های زندگی اجتماعیف افزایش روحیه‌ی تعاون و مشارکت‌جویی، گسترش خلاقیت‌های علمی، هنری، ورزشی و کشف استعدادهای نهفته، پرداختن به تفریحات سالم برای تخلیه‌ی فشارها و هیجان‌های روحی و روانی، تقویت بنیه‌ی اعتقادی، اخلاقی، ایمان، أراده و ایجاد روحیه‌ی اعتماد به نفس و خودباوری، درونی‌سازی احترام به قوانین و رعایت مقررات، ایجاد حس رقابت توأم با رفاقت و ... دست یابند.

نگارنده امید دارد که این کتاب، مورد استفاده‌ی معلمان و اساتید محترم تربیت‌بدنی، دانشجویان عزیز و سایر علاقه‌مندان این رشته قرار گرفته و بتواند بخشی از خلأ کمبود منابع علمی در این زمینه را جبران کند.
 
علاقه‌مندان برای مشاهده‌ی فهرست و صفحه‌های اولیه‌ی کتاب به‌نشانی ذیل مراجعه فرمایند:

http://www.tasnimnoor.com/Portals/0/NewSite/Camping/0000046-CampBooks.pdfپادینا

 نشانی:
استان تهران، تهران، خیابان پیروزی، خیابان پنجم نیرو هوایی، کوچه‌ی 5/26، پلاک 9، واحد 4
 صندوق پستی: ۱۷۳۶۸۳۴۵۹۳
 تلفن: ۷۷۴۲۱۷۵۷، ۶۶۹۰۴۱۸۰؛ کد شهر: 021
 فاکس: -
 ایمیل: padina.pub@gmail.com
 وب‌سایت: https://padinapub.com/


      منبع خبر : پادینا

بازگشت